kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Dzień Samorządu Terytorialnego

Dzień Samorządu Terytorialnego

Dodano: 27.05.2015 08:00 Dzień Samorządu Terytorialnego
Szanowni Państwo samorządowcy, obchodzony 27 maja Dzień Samorządu Terytorialnego daje szczególną okazję do spojrzenia na tych, dzięki którym funkcjonują wspólnoty samorządowe.

Jesteście Państwo profesjonalni i rzetelni w codziennym zaangażowaniu na rzecz wspólnot samorządowych. Dzięki temu przyczyniacie się do coraz szybszego rozwoju lokalnego, z korzyścią dla mieszkańców gmin i powiatów.

Dzisiaj nie sposób sobie wyobrazić naszego kraju bez samorządu. To wlaśnie wspólnoty lokalne rozwiązują coraz więcej spraw, nawet o najważniejszym znaczeniu dla mieszkańców. Dzięki temu Polskę buduje się lokalnie, a samorządy stały się ważnym uczestnikiem przemian i życia publicznego.

Jest to wielkie osiągnięcie, w którym doniosłą rolę spelniają pracownicy samorządowi wszystkich szczebli.

Służba publiczna nie zawsze bywa zadaniem łatwym. Potrzeba wiele cierpliwości, zrozumienia, co dzień trzeba starać się sprostać oczekiwaniom lokalnych wspólnot. Aby dobrze służyć ludziom trzeba ich szanować i wsłuchiwać się w ich potrzeby.

Wszystkim samorządowcom Rzeczypospolitej Polskiej życzę samych sukcesów w codziennej służbie na rzecz wspólnot lokalnych. Wyrażam głębokie przekonanie, że nasza coraz lepsza i efektywniejsza praca samorządowa przyczyniać się będzie do lepszego i godniejszego życia mieszkańców miast, gmin i powiatów.

 

Ludwik Węgrzyn

Starosta Bocheński