kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Dzień Pracownika Socjalnego

Dzień Pracownika Socjalnego

Dodano: 21.11.2008 13:30 Dzień Pracownika Socjalnego

 

21 listopada w Polsce obchodzony jest Dzień Pracownika Socjalnego, z tej okazji Starosta Bocheński Jacek Pająk złożył życzenia
i podziękował pracownikom tych jednostek za ich wielkie serce jakie wkładają w swoją pracę. Podkreślał również, że jest to praca, wymagająca wielkiego zaangażowania i poświęcenia.

Dzień Pracownika Socjalnego wprowadził w Polsce zapis ustawy o pomocy społecznej z dnia 29 listopada 1990 r. W krajach europejskich obchodzony jest natomiast Dzień Pracy Socjalnej obchodzony jest w drugi wtorek listopada. Nazwa zawodu „ pracownik socjalny” zaczęła funkcjonować w języku polskim w połowie lat 60- tych. W innych krajach Europy obchodzony jest Dzień Pracy Socjalnej, który od 1996 r. świętowany jest w drugi wtorek listopada. Polska nazwa zawodu pracownik socjalny jest dosłownym tłumaczeniem angielskiego terminu "social worker". Nazwa zawodu "pracownik socjalny" na stałe weszła do polskiego języka w połowie lat 60-tych, natomiast regularne kształcenie pracowników socjalnych rozpoczęto w naszym kraju w 1966 roku.