kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Dzień Otwarty w Mechaniku

Dzień Otwarty w Mechaniku

Dodano: 16.03.2011 08:00 Dzień Otwarty w Mechaniku
W ubiegłą sobotę odbył się Dzień Otwarty w Zespole Szkół Nr 1 w Bochni. Młodzież mogła zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły, którą zaprezentowali nauczyciele i starsze roczniki.

 

Zespół Szkół Nr 1 popularnie zwany „MECHANIKIEM” kształci młodzież w zakresie ogólnokształcącym i zawodowym w następujących klasach:

Liceum Ogólnokształcącym – klasy: matematyczno-fizyczno-informatyczna, językowa, sportowa, ratownictwa medycznego;

Liceum Profilowanym – klasy: zarządzanie informacją i usługowo – gospodarcza;

Technikum – zawody: technik informatyk, technik pojazdów samochodowych, technik ochrony środowiska, technik elektryk, technik usług fryzjerskich oraz technik mechanik - projektowanie i wytwarzanie maszyn wspomagane komputerowo, technik mechanik - obsługa urządzeń chłodniczych, technik mechanik urządzenia do obróbki plastycznej metali,

Zasadniczej Szkole Zawodowej – klasy: mechanik pojazdów samochodowych, elektromechanik, fryzjer, ślusarz, elektryk, blacharz, operator urządzeń skrawających;

Mając na uwadze potrzeby rynku pracy, szkoła współpracuje z Powiatowym Urzędem Pracy i tworzy nowe kierunki rozwoju szkoły.

W roku szkolnym 2011/2012 zostaną otwarte klasy dla dorosłych w Technikum Uzupełniającym na podbudowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej, w kierunkach: technik pojazdów samochodowych i technik usług fryzjerskich.

Szkoła, przede wszystkim, przygotowuje młodzież do kontynuowania nauki na wyższych uczelniach. Organizuje wycieczki naukowe i dodatkowe zajęcia, które rozwijają zainteresowania uczniów.

W celu zapoznania młodzieży z nowymi technologiami stosowanymi w przemyśle i motoryzacji organizowane są również wycieczki przedmiotowe do zakładów pracy. Dzięki kompleksowemu remontowi pomieszczeń dydaktycznych diagnostyki samochodowej, obiekt odzwierciedla prawdziwą stację diagnostyczną z profesjonalnym wyposażeniem. W pełni profesjonalne są również pracownie CAD/CAM/CAE i CNC wyposażone w najnowocześniejsze oprogramowanie wspomagające projektowanie i wytwarzanie oraz wysokiej klasy centra sterowane numerycznie.

„Mechanik” współpracuje m. in. z Muzeum Ratownictwa w Krakowie w odrestaurowaniu pojazdów zabytkowych, serwisowaniu, zakładami branży chłodniczej z bocheńskiego regionu, w ramach rozwijającej się pracowni chłodnictwa, a także zakładami, w których nasi uczniowie odbywają praktyki.