kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Dzień Otwarty w CKZiU w Łapanowie

Dzień Otwarty w CKZiU w Łapanowie

Dodano: 09.05.2018 13:00 Dzień Otwarty w CKZiU w Łapanowie
24 kwietnia 2018 roku w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. św. Jana Pawła II w Łapanowie odbył się Dzień Otwarty zorganizowany z myślą o uczniach klas III gimnazjum, którzy stoją przed trudnym wyborem dalszej drogi kształcenia.

 

Młodzież uczestnicząca w wydarzeniu miała możliwość zwiedzenia budynków szkoły, zapoznania się z ofertą edukacyjną placówki oraz uczestnictwa w licznych atrakcjach zapewnionych przez organizatorów.

Bogaty i różnorodny program obejmował blok zajęć warsztatowych przygotowanych przez uczniów wspólnie z nauczycielami przedmiotów zawodowych. Prezentacje w formie ćwiczeń, gier, quizów, pokazów i konkursów pozwoliły zainteresowanym na poznanie praktycznych aspektów poszczególnych zawodów.

W czasie Dnia Otwartego gimnazjaliści zwiedzili również wystawę „Święty Papież Polak” zorganizowaną dzięki współpracy szkoły z Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się” w Krakowie oraz obejrzeli prezentację podsumowującą miesięczne praktyki w Niemczech, zrealizowane w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+. Ponadto młodzież zobaczyła, a nawet współtworzyła pokaz kelnerski, sprawdziła swe możliwości matematyczne dzięki udziałowi w zajęciach „Magic-Matma”, nauczyła się udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej, przetestowała swe umiejętności strzeleckie w konkursie „Celne Oko” oraz rozegrała Turniej Piłki Nożnej.

Dla miłośników muzyki i poezji zorganizowano Międzyszkolny Konkurs Poezji Śpiewanej. Jury pod przewodnictwem pani Teresy Mrugacz – poetki, malarki i chórzystki, wyłoniło laureatów.

 

W kategorii soliści zostali nimi:

 

I miejsce –  Marcin Cempura (Szkoła Podstawowa w Tarnawie)

II miejsce ex aequo – Beata Bienias (Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Starym Wiśniczu) i Joanna Wołek (Zespół Szkół w Królówce)

III miejsce ex aequo – Justyna Tota (Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Starym Wiśniczu)  i Faustyna Gołdas (Zespół Szkół w Królówce).

 

Wyróżnienia otrzymali:

 

Szymon Stalmach (Szkoła Podstawowa w Tarnawie) i duet Karolina Dudek i Kinga Leśniak (Zespół Szkół w Gruszowie).

 

W kategorii zespoły:

 

I miejsce – Zespół Vox Eremi (Publiczne Gimnazjum w Kamionnej)

II miejsce – Zespół ze Szkoły Podstawowej w Tarnawie.

 

Dzień Otwarty cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Spotkanie z nauczycielami i uczniami pozwoliło gimnazjalistom na poznanie oferty edukacyjnej, jak również przybliżyło atmosferę szkoły i specyfikę nauki w jej murach.

 

 

 

kh