kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Dzień Kobiet w wyjątkowej oprawie w II Liceum Ogólnokształcącym w Bochni

Dzień Kobiet w wyjątkowej oprawie w II Liceum Ogólnokształcącym w Bochni

Dodano: 19.03.2018 08:00 Dzień Kobiet w wyjątkowej oprawie w II Liceum Ogólnokształcącym w Bochni
W II Liceum Ogólnokształcącym w Bochni odbyła się już II edycja Konkursu Piosenki Miłosnej w Językach Obcych. Przedsięwzięcie muzyczne było adresowane do uczniów szkół średnich, klas siódmych szkół podstawowych i gimnazjów Powiatu Bocheńskiego. Celem konkursu było przede wszystkim doskonalenie umiejętności językowych w nieco innej formie tj. poprzez śpiew, ale i też kształcenie wrażliwości i kultury muzycznej.

Uczestnicy konkursu prezentowali wybrany przez siebie utwór muzyczny o tematyce miłosnej w językach: dominowała wersja w języku angielskim. O miłości można było też posłuchać po hiszpańsku. Przedsięwzięcie językowo-muzyczne podzielone zostało na dwie części. W pierwszej części   śpiewali uczniowie  szkół podstawowych i gimnazjów Powiatu Bocheńskiego Z kolei w drugiej prezentowali swoje zdolności  przedstawiciele  bocheńskich szkół średnich.
Konkurs był objęty patronatem Honorowym Starosty Bocheńskiego Ludwika Węgrzyna.
W skład jury wchodzili  nauczyciele języków obcych i muzyki: Karolina Noskowiak, Elżbieta Mazur-Zagórska i Ryszard Palczewski. W kategorii szkół średnich zwyciężyła Paulina Kica
z II LO, która zaśpiewała piosenkę pt. „Only hope” z repertuaru Mandy Moore. Drugie miejsce zajęła Julia Stawarz z I LO w piosence Celine Dione „My heart will go on”. Jury przyznało dwa wyróżnienia dla Klaudii Kołodziej z II LO i Oskara Łozińskiego z ZS nr 1 w Bochni.
W części gimnazjalnej  zwyciężczynią została Katarzyna Kamińska z ZSG w Łapczycy. Swoim śpiewem i  genialnym pod każdym względem wykonaniem piosenki Hallellujah zachwyciła wszystkich. Drugie miejsce zajęła Gabriela Fortuna z V Gimnazjum MCE w Bochni. Natomiast  trzecie Anna Zagórska w piosence Adele „Someone like you”. Jury przyznało wyróżnienie Alexandrowi Spisakowi.
W konkursie wzięło udział 19 uczestników, którzy swoimi zdolnościami językowymi, odwagą zachwycili wszystkich. Każdy z nich na sam koniec tradycyjnie  został poczęstowany   ciastem. A dodatkowo wszystkie uczestniczki otrzymały  kwiatka z okazji Dnia Kobiet. Ten dzień przejdzie do historii wydarzeń z życia II LO nie tylko jako już  II edycja Konkursu Piosenki Miłosnej w Językach Obcych, ale i też jako cudownie, miło spędzony marcowy „kobiecy” dzień. Konkurs Piosenki Miłosnej w Językach Obcych w naszej szkole  to innowacyjne przedsięwzięcie w szkołach Powiatu Bocheńskiego w Bochni.           
Organizatorzy: Beata Kołodziej, Elżbieta Zagórska