kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Dzień Aktywnego Obywatela

Dzień Aktywnego Obywatela

Dodano: 29.10.2013 09:00 Dzień Aktywnego Obywatela
W I Liceum Ogólnokształcącym w Bochni po raz pierwszy odbył się Dzień Aktywnego Obywatela. Oprócz Szkolnego Klubu Dyskusyjnego kierowanego przez prof. Małgorzatę Krzyżak organizatorami były Fundacja Gospodarki i Administracji Publicznej oraz Fundacja Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Celem projektu jest wspieranie postaw obywatelskich, pobudzanie młodzieży do aktywności w życiu publicznym, wzrost wiary w możliwość wywierania wpływu na życie w lokalnej społeczności oraz podniesienie świadomości praw i obowiązków obywateli. W trakcie Dnia Aktywnego Obywatela zaprezentowały się bocheńskie organizacje pozarządowe zachęcając uczniów do aktywności społecznej i wskazując różnorakie możliwości aktywnego działania.

W południe odbyła się debata oksfordzka nad tezą: Aktywny młody Polak odgrywa dużą rolę w życiu publicznym. Po starciu na argumenty stron propozycji i opozycji odbyło się głosowanie, w opinii obserwatorów bardziej przekonywujący byli zwolennicy tej tezy. Podsumowaniem debaty były dwa wystąpienia: Mateusza Mrozowskiego (Fundacja Gospodarki i Administracji Publicznej) W życiu możesz wybierać i Mateusza Mulki (Starostwo Powiatowe w Bochni) Możliwości aktywnego działania młodzieży w Powiecie Bocheńskim. Ostatnim akcentem projektu był quiz wiedzy obywatelskiej przeprowadzony wśród uczestników spotkania.

 

 

sk