kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Dziękczynienie za obfite plony

Dziękczynienie za obfite plony

Dodano: 24.08.2015 14:00 Dziękczynienie za obfite plony
W niedzielę, 23 sierpnia, delegacje z gmin powiatu bocheńskiego przybyły do Bochni z wieńcami, aby wziąć udział w uroczystości dożynkowej i podziękować Bogu za udane plony.

Obchody rozpoczęto od przemarszu korowodu żniwnego z płyty Rynku na Plac Sanktuaryjny przed Bazyliką św. Mikołaja. Następnie odbyła się Msza Święta pod przewodnictwem Kanonika Gremialnego Kapituły Bocheńskiej i proboszcza parafii św. Jana Chrzciciela w Mikluszowicach, księdza Józefa Piecha. W nabożeństwie uczestniczyli m.in. Starosta Bocheński Ludwik Węgrzyn, Burmistrz Miasta Stefan Kolawiński,  Przewodnicząca Rady Powiatu Bernadetta Gąsiorek, Przewodniczący Rady Miasta Jan Balicki, Wicestarosta Bocheński Józef Mroczek, Zastępca Burmistrza Robert Cerazy, wójtowie gmin powiatu bocheńskiego oraz radni powiatowi.

Po wygłoszonej przez księdza Leszka Leszkiewicza, proboszcza parafii św. Mikołaja, homilli miała miejsce procesja z darami, w której uczestniczyły delegację z wieńcami na czele z przedstawicielami samorządów. Uczestnicy dożynek nieśli również dary z płodów ziemi oraz chleb i wino.

Tradycyjnie po zakończeniu mszy odbył się konkurs na najpiękniejszy wieniec żniwny.

 

źródło: UM Bochnia