kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Dzieci z Łapanowa i Lipnicy spotkały się z pisarką Moniką Sawicką

Dzieci z Łapanowa i Lipnicy spotkały się z pisarką Moniką Sawicką

Dodano: 02.10.2017 10:00 Dzieci z Łapanowa i Lipnicy spotkały się z pisarką Moniką Sawicką
W Bibliotekach Publicznych w Łapanowie i Lipnicy Murowanej odbyły się spotkania z pisarką Moniką Sawicką. Była to propozycja Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich Oddział w Bochni dla młodych czytelników w ramach realizacji projektu „Literatura i sztuka w bibliotece - zajęcia edukacyjne dla dzieci” dofinansowanego ze środków Starostwa Powiatowego w Bochni.

Najpierw autorka spotkała się z maluszkami z Publicznego Przedszkola w Łapanowie a następnie z  przedszkolakami z Przedszkola w Lipnicy Murowanej. Była to serdeczna, pełna radości i uśmiechu rozmowa pisarki z najmłodszymi. Sawicka opowiadała na czym polega jej praca, jak powstają książki, co jest ich inspiracją oraz przeczytała fragmenty napisanych przez siebie książeczek dla dzieci pt.: „O Kajtku szczęściarzu” i „Zakochany Kajtek”. Z uwagą i dużym zainteresowaniem maluchy słuchały opowieści o głównym bohaterze – malutkim piesku znalezionym w autobusie przez strażaka. Szczególnie podobały się dzieciom przygody uroczego szczeniaczka i jego wybranki Pusi. Spotkanie miało charakter edukacyjny, było lekcją przyjaźni i odpowiedzialności. Dzieci miały możliwość zakupu książeczki, zdobycia autografu oraz niepowtarzalną okazję wspólnego zdjęcia z pisarką. Na zakończenie pani Monika ogłosiła konkurs plastyczny na samodzielny rysunek głównego bohatera, w którym nagrodami będą książki autorki.

Natomiast uczniowie klas VI z Publicznej Szkoły Podstawowej w Lipnicy Murowanej uczestniczyli w warsztatach plastyczno-literackich, a ich zadaniem było wykonanie własnej „Książki marzeń”. Pani Monika przekonywała, że każdy z nas ma jakieś plany, o czymś marzy, do czegoś dąży. Aby wykonać zadanie, młodzież musiała odpowiedzieć sobie na pytania kim chcą zostać w przyszłości, co chcą robić, jakie są ich pasje. Uczestnicy warsztatów pracowali w grupach i wykonywali książkę, która miała odzwierciedlać ich plany na przyszłość i sposób, w jaki mogą je zrealizować. Do dyspozycji mieli min. kolorowe kartki, pisaki, gazety i klej. W efekcie końcowym powstało 16 bardzo ciekawych prac, które zostały w Bibliotece, dzięki czemu ich autorzy będą mogli za kilka lat skonfrontować te marzenia z rzeczywistością... Oczywiście na zakończenie nie mogło zabraknąć wspólnego zdjęcia z autorką.

 

sk