kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Dyskutowali o edukacji

Dyskutowali o edukacji

Dodano: 12.11.2019 08:00 Dyskutowali o edukacji
Przedstawiciele powiatów z południowej Polski przyjechali do Bochni, aby rozmawiać na temat edukacji ponadpodstawowej i specjalnej. Spotkanie związane jest z realizowanym przez Związek Powiatów Polskich, projektem „System Monitorowania Usług Publicznych – wdrożenie SMUP”.

Celem projektu jest wdrożenie, przetestowanie oraz udostępnienie w domenie stat.gov.pl powszechnego systemu monitorowania świadczenia usług publicznych w postaci systemu bazodanowego.

Projekt realizowany jest partnerstwie: przez Związek Powiatów Polskich, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Główny Urząd Statystyczny oraz Związek Miast Polskich. Jego wdrażanie potrwa do 30 września 2021 roku. Finansowanie projektu pochodzi z Programu Operacyjnego Wiedza-Edukacja-Rozwój.

W ramach projektu powstanie narzędzie informatyczne, które pozwoli monitorować usługi publiczne.
W Bochni  uczestnicy zapoznali się z funkcjonowaniem Zespołu Szkół nr 1w Bochni oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wyuchowawczego w Bochni. – Cieszę się, ze jako Powiat Bocheński możemy brać udział w tak wartościowym projekcie – mówił na spotkaniu wicestarosta Ryszard Drożdżak.

W Grupie Wymiany Doświadczeń zajmującej się edukacją ponadpodstawową, specjalną oraz pomocą psychologiczno-pedagogiczną uczestniczą przedstawiciele powiatów: polkowickiego, kędzierzyńsko-kozielskiego, krakowskiego, nowotarskiego oraz bocheńskiego.

Grupami docelowymi opracowywanego systemu będą: przedsiębiorcy, instytucje administracji rządowej i samorządowej oraz inne podmioty odpowiedzialne za dostarczanie usług publicznych lub sprawujące nadzór nad wypełnianiem tych zadań. a także instytucje zarządzające programami operacyjnymi i jednostki oceny interwencji.

 

mm