kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Dyrektorzy szkół z powiatu bocheńskiego szkolili się z pomocy psychologiczno-pedagogicznej

Dyrektorzy szkół z powiatu bocheńskiego szkolili się z pomocy psychologiczno-pedagogicznej

Dodano: 12.12.2017 08:00 Dyrektorzy szkół z powiatu bocheńskiego szkolili się z pomocy psychologiczno-pedagogicznej
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczną, przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Bochni zorganizowała szkolenie pt. „Pomoc Psychologiczno-Pedagogiczna w placówce oświatowej w świetle aktualnych przepisów” . W szkoleniu wzięło udział 42 dyrektorów i wicedyrektorów szkół z powiatu bocheńskiego.

W trakcie pierwszej części spotkania prelekcję wygłosiła pani Katarzyna Liszka Michałka  - prawnik Związków Powiatów Polskich. Przybliżyła ona proponowane zmiany, które zostaną wprowadzone do Karty Nauczyciela od 1 stycznia 2018 roku.

Swoją wiedzą podzieliła się także wicedyrektor Poradni, pani Agata Gorczyńska przedstawiając m.in. co się zmieniło w rozporządzeniach dotyczących organizowania pomocy psychologiczno - pedagogicznej w roku 2017/2018,w jaki sposób dostosować w swojej placówce organizację i udzielanie pomocy psychologiczno-pedagogicznej do nowych rozporządzeń. Czym są zindywidualizowana ścieżka realizacji obowiązkowego rocznego przygotowania przedszkolnego oraz zindywidualizowana ścieżka kształcenia, w jaki sposób należy dostosować organizację i proces nauczania do specjalnych potrzeb edukacyjnych ucznia oraz nowe formy pomocy psychologiczno-pedagogicznej i informacje dotyczące tego, jak je organizować i którzy uczniowie powinni być nimi objęci.

Przedstawiając nowe uregulowania prawne organizacji pomocy psychologiczno – pedagogicznej w szkołach i placówkach, Dyrektor Poradni Psychologicznej w Bochni, pani Kinga Pałka, zaznaczyła konieczność ścisłej współpracy szkół i placówek z Poradnią oraz obowiązki nauczycieli i wychowawców w zakresie wspierania rozwoju uczniów. Poruszyła również temat nowej formy pomocy tzn. zindywidualizowana ścieżki realizacji obowiązkowego rocznego przygotowania przedszkolnego oraz zindywidualizowanej ścieżki kształcenia, zaznaczając iż jest to tylko rozwiązanie po dogłębnej analizie funkcjonowania oraz uwzględnieniu efektów udzielanej dotychczas przez przedszkole lub szkołę pomocy psychologiczno – pedagogicznej.

Do zorganizowania spotkania dołączyła się również młodzież z bocheńskiej  Bursy, świętując Andrzejki i Katarzynki i obdarowując wszystkich uczestników szkolenia dobrymi wróżbami.

 

sk