kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Dwa miliony dla powiatu ze "schetynówek"

Dwa miliony dla powiatu ze "schetynówek"

Dodano: 08.12.2008 09:00

Prawie dwa miliony złotych dofinansowania otrzymał Powiat Bocheński w ramach "Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011".

Ponad 700 tysięcy złotych przyznano na przebudowę ciągu drogi powiatowej Kobyle - Nowy Wiśnicz , a ponad milion złotych na remont i modernizację ciągu dróg powiatowych Łapanów- Grabie- Tarnawa- Stare Rybie .
Dzięki pozyskanym środkom wykonany zostanie szereg prac, które przyczynią się w znacznym stopniu do poprawy bezpieczeństwa nie tylko mieszkańców m.in. Nowego Wiśnicza, Łapanowa, ale przede wszystkim kierowców korzystających z tych dróg - mówi Starosta Bocheński Jacek Pająk.
W ramach przyznanych środków położona zostanie nowa nawierzchnia asfaltowa, udrożnione będą przepusty, wykonane zostaną także remonty chodników i istniejących zatok autobusowych. Wydzielone będą również miejsca dla ruchu pieszych poprzez remont poboczy i rowów. Dofinansowanie z budżetu państwa to tak naprawdę 50% wartości zadania, pozostałe środki pochodzić będą z budżetu Powiatu i Gminy - uzupełnia Starosta.
Do Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie wpłynęło 166 wniosków o przyznanie dotacji z tzw. "schetynówek" na realizację inwestycji drogowych. 22 powiaty złożyły 38 wniosków na łączną kwotę ponad 61,5 mln zł. Gminy złożyły 128 wniosków o dofinansowanie w wysokości ponad 85,5 mln zł. W sumie małopolskie samorządy starały się o ponad 147 mln zł.