kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Duży sukces uczniów „Mechanika”

Duży sukces uczniów „Mechanika”

Dodano: 24.10.2013 09:00 Duży sukces uczniów „Mechanika”
Uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 Jakub Gaworczyk i Janusz Górski wraz z opiekunem Tadeuszem Bieniasem wzięli udział w finale Ogólnopolskiego Konkursu na najlepszego mechanika branży samochodowej „Młody Mechanik 2013”.

Zawody odbyły się we Wrocławiu w hali widowiskowo sportowej Orbita podczas targów z branży samochodowej MeCaTech. Rywalizowało tam 10 najlepszych dwuosobowych zespołów ze szkół samochodowych z całej Polski, wybranych we wcześniejszych eliminacjach. Eliminacje polegały na rozwiązaniu testu online w maju poprzedniego roku szkolnego na stronie http://konkurs.v8team.pl/mlody-mechanik/. O zakwalifikowaniu się do finału decydował wynik oraz czas rozwiązania  testów. Młodzi mechanicy z Bochni w finale startowali w pięciu konkurencjach. Trzy z nich to konkurencje z wiedzy teoretycznej, polegające na odpowiadaniu na pytania dotyczące wiedzy ogólnej i specjalistycznej z dziedziny serwisu i obsługi pojazdów samochodowych  m.in. zakresu instalacji LPG i czynności serwisowych w nowoczesnym  autoryzowanym serwisie samochodowym. Pozostałe dwie konkurencje to dyscypliny typowo praktyczne: wyważanie kół, zakładanie paska wieloklinowego. Wymagało to dużych umiejętności manualnych i wiedzy praktycznej. Wszystkie konkurencje odbywały się na czas i precyzję wykonania zadania, zgodnie z techniką  napraw i obsługi pojazdów samochodowych. Podczas konkursu młodzi mechanicy uczestniczyli również w szkoleniu z zakresu udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadkach samochodowych  i motocyklowych.

Zwycięzcami wszystkich konkurencji teoretycznych i praktycznych okazali się uczniowie z bocheńskiego „Mechanika”, zdobywając pierwsze miejsce. Otrzymali oni wartościowe nagrody w postaci firmowych tabletów, specjalistycznych narzędzi warsztatowych, firmowych ubrań serwisowych oraz mnóstwo gadżetów od sponsorów. Organizatorzy konkursu byli : Mobil, V8Team oraz Grene.

 

sk