kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Druhowie podnoszą swoje kwalifikacje

Druhowie podnoszą swoje kwalifikacje

Dodano: 15.03.2011 09:00 Druhowie podnoszą swoje kwalifikacje
W Komendzie Powiatowej PSP w Bochni zakończono szkolenie podstawowe strażaków ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych realizowane jednoetapowo.

 

Celem szkolenia było przygotowanie strażaków-ochotników do sprawnego  i bezpiecznego wykonywania zadań ratowniczo-gaśniczych, w tym nabycie umiejętności do wykonywania podstawowych czynności w ramach zastępu podczas akcji. Zajęcia teoretyczne realizowane były w oparciu o platformę e-learningową (internetowy system szkolenia) dla członków OSP, natomiast część praktyczna prowadzona była przez funkcjonariuszy PSP w siedzibie Komendy  Powiatowej PSP w Bochni. W dniu 8 marca br. słuchacze kursu  zaliczyli z wynikiem pozytywnym ćwiczenie w komorze dymowej   w Wojewódzkim Ośrodku Szkolenia PSP w Krakowie.  Końcowym etapem szkolenia był egzamin, do którego przystąpiło 41 druhów.  Wszyscy druhowie zaliczyli egzamin z wynikiem pozytywnym.

W szkoleniu wzięli udział druhowie z jednostek: OSP Damienice, OSP Proszówki, OSP Drwinia, OSP Brzeźnica, OSP Nowy Wiśnicz, OSP Rzezawa, OSP Bratucice, OSP Rozdziele.

Obecnie w Komendzie Powiatowej PSP w Bochni trwa szkolenie podstawowe strażaków ratowników  OSP część pierwsza, w którym bierze udział 45 strażaków OSP z terenu gminy Drwinia. Planowane zakończenie szkolenia 27 marca 2011r.