kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Dożynki Powiatowe - zaproszenie

Dożynki Powiatowe - zaproszenie

Dodano: 17.08.2016 12:00 Dożynki Powiatowe - zaproszenie
W Sanktuarium Matki Bożej Królowej Różańca Świętego w Bochni w niedzielę 21 sierpnia o godz. 14.30 odbędzie się kolejny raz „Dzień Wdzięczności za Dary Nieba". Uroczystości odbędą się na Placu Sanktuaryjnym.

Podczas tegorocznego „Dnia Wdzięczności za Dary Nieba", czyli Dożynek Regionalnych w Bochni, dziękować będziemy Bogu i Matce Bożej za wszystkie dary nieba, za plony ziemi, za opiekę, za Bożą Opatrzność i wstawiennictwo.

Będziemy w dalszym ciągu uczyć się wdzięczności, jaka należy się Bogu za wszelkie dobro. Trzeba nam również błagać Dobrego Boga o dalsze błogosławieństwo i pomoc na przyszłość. Widzimy w ostatnich czasach, jak siły natury doświadczają ludzkość w różnych regionach świata i także u nas, w Polsce. Czy nie są to znaki czasu? Czy Bóg nie chce nam coś przez to powiedzieć? - zachęca do uczestnictwa ks. dr Wojciech Gałda, kustosz bocheńskiego Sanktuarium.

Zapraszamy serdecznie na ten Dzień Wdzięczności wszystkich, a w szczególny sposób: rolników, sadowników, ogrodników, pszczelarzy i wszystkich tych, którzy korzystają z tych darów. Prosimy o przybycie z wieńcami żniwnymi wraz z całą oprawą.

Podczas Mszy św. będzie można składać dary ofiarne z płodów ziemi. Zbiórka wszystkich delegacji odbędzie na Rynku w Bochni w niedzielę 21 sierpnia bm. o godz. 14.15, a po niej rozpocznie się wspólna procesja z wieńcami na Plac Sanktuaryjny.

Doceńmy pracę rolników i wszystkich, którzy troszczą się o zdrową żywność. Po Mszy św. na placu Sanktuaryjnym odbędzie się konkurs na najładniejszy wieniec.

 

sk