kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Dotacje na zabytki

Dotacje na zabytki

Dodano: 05.01.2009 14:15 Odnowione "Oko Opatrzności"

Powiat Bocheński po raz kolejny dofinansuje renowację najcenniejszych zabytków Ziemi Bocheńskiej.  W tym roku zainteresowani do 30 marca mogą składać wnioski o dofinansowanie.

O dotację może się ubiegać każdy podmiot będący właścicielem lub posiadaczem zabytku wpisanego do rejestru zabytków, położonego na obszarze Powiatu Bocheńskiego. Dofinansowanie może być udzielone na wykonanie prac konserwatorskich, restauratorskich lub prac budowlanych. Dotacja może wynieść maksymalnie 50 % ogółu nakładu na prace lub roboty budowlane. Wnioski sporządzone na obowiązującym formularzu należy składać w Starostwie Powiatowym w Bochni, ul. Kazimierza Wielkiego 31 w Punkcie Obsługi Mieszkańca do 30 marca 2009 roku.

W ubiegłym roku przeznaczono na ten cel 60 tysięcy złotych. Dzięki dotacji wyremontowano elewację kamienicy Dom Bochniaków, wykonano też remont drewnianego kościółka p.w. Ducha Świętego w Chronowie oraz w Brzeźnicy - mowi Starosta Jacek Pająk.

O wysokości i przyznaniu środków finansowych zadecyduje Rada Powiatu na podstawie uchwały nr XI/93/2007 Rady Powiatu w Bochni z dnia 13 września 2007 r. w sprawie określenia zasad udzielania dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków. Treść uchwały wraz z formularzem do pobrania tutaj