kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Dni otwarte w SOSW dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie

Dni otwarte w SOSW dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie

Dodano: 31.03.2009 11:00 Dni otwarte w SOSW dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących  w Krakowie

Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych oraz Przewlekle Chorych – ULKA w imieniu partnerskiego Ośrodka zaprasza na Dzień Otwarty Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie.
„Współpracujemy ze sobą, kiedy jest tylko okazja, wymieniamy się informacjami ” - oświadcza Beata Ingram wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia - „ULKA korzysta z doświadczenia i pomocy nauczycieli oraz terapeutów z Ośrodka. Niektórzy członkowie naszego Stowarzyszenia są jednocześnie pracownikami krakowskiej szkoły dla niewidomych i słabo widzących. To osoby, z których umiejętności i doświadczenia korzystają uczniowie, ich rodzice i opiekunowie, a także nauczyciele. Zaprzyjaźnione ze Stowarzyszeniem ULKA firmy dostarczają sprzęt komputerowy i specjalistyczne oprogramowanie także uczniom szkoły w Krakowie oraz przeprowadzają szkolenia indywidualne z zakresu ich obsługi. Specjaliści współpracujący ze Stowarzyszeniem ULKA służą pomocą i doświadczeniem prowadzą szkolenia dla nauczycieli i wychowawców pracujących w Ośrodku, a także udzielają porad indywidualnych z zakresu opieki nad dzieckiem z cukrzycą typu I w szkole i w warunkach internatowych. Wspieramy się nawzajem, aby skutecznie wykorzystywać wszelkie dostępne środki i możliwości pomocy wszystkim, którym takie wsparcie jest potrzebne. Wspólnie z Krakowskim Ośrodkiem zapraszamy na dzień otwarty szkoły. Wszyscy, którzy chcą dowiedzieć się czegoś więcej o funkcjonowaniu i pracy tej placówki, ci, którzy uważają, że ta wiedza może przydać się im osobiście lub komuś ze znajomych, czy bliskich będą mile widzianymi gośćmi w krakowskim ośrodku”.

A oto dane Ośrodka i szczegóły Dni Otwartych:

 

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących

w Krakowie, ul. Tyniecka 6 zaprasza dzieci i młodzież z wadą wzroku wraz z rodzicami na

„DZIEŃ OTWARTY” 3 kwietnia 2009 r. w godzinach od 10.00 do 16.00

Jesteśmy jedyną taką placówką w Małopolsce.W ramach naszego Ośrodka funkcjonują: wczesne wspomaganie, szkoła podstawowa, gimnazjum, technikum, zasadnicza szkoła zawodowa, szkoła przysposabiająca do pracy, szkoły policealne, szkoła muzyczna, internat. Wszyscy wychowankowie objęci są kompleksową opieką rewalidacyjną.

W programie:

• multimedialna prezentacja Ośrodka;

• „Wielkanocne zwyczaje” - wystawa prac uczniów;

• „Jan Paweł II” - akademia z okazji rocznicy śmierci papieża;

• konsultacje z pedagogami, otwarte lekcje pokazowe;

• zwiedzanie gabinetów: terapii widzenia, orientacji w przestrzeni, logopedii, muzykoterapii, rehabilitacji ruchowej oraz basenu i siłowni.

 

Zapraszamy do nas przez cały rok na bezpłatne konsultacje:

Telefon: 012/266-66-80, strona internetowa: www.blind.krakow.pl