kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Dni Otwarte Funduszy Europejskich na Miasteczku Ruchu Drogowego w Mikluszowicach

Dni Otwarte Funduszy Europejskich na Miasteczku Ruchu Drogowego w Mikluszowicach

Dodano: 15.05.2016 11:00  Dni Otwarte Funduszy Europejskich na Miasteczku Ruchu Drogowego w Mikluszowicach
Już trzeci raz na Miasteczku Ruchu Drogowego w Mikluszowicach odbyły się Dni Otwarte Funduszy Europejskich. 12 maja 2016 r. na obiekcie spotkało się kilkaset osób – dzieci, młodzież i dorośli. Wśród wielu atrakcji, każdy znalazł coś, co go zainteresowało.

Rozpoczęcie miało bogatą oprawę muzyczną, gdyż hymn Polski i Unii Europejskiej zagrali uczniowie Szkoły Muzycznej z Mikluszowic, którzy towarzyszyli muzycznie przedszkolakom z Mikluszowic. Maluchy przemaszerowały uroczyście z flagami państw Unii Europejskiej na miasteczku ruchu drogowego. Barwny korowód sprawił dużą radość przedszkolakom, które bezbłędnie odgadywały flagi państw. Natomiast uczniowie szkoły podstawowej, zatańczyli szlachetnego walca i skoczną belgijkę.

Po części oficjalnej rozpoczęły się konkursy i zabawa. Dużym powodzeniem cieszył się rowerowy tor przeszkód dla najmłodszych z nagrodami oraz ćwiczenia bezpiecznej jazdy na rowerze po miasteczku drogowym prowadzone pod okiem policjantów z KPP w Bochni, którzy udzielali wskazówek, jak bezpiecznie poruszać się rowerem po drodze. Każdy, kto ukończył przejazd na rowerze, otrzymał nagrodę lub upominek.

Dla przedszkolaków i najmłodszych uczniów szkoły podstawowej został zorganizowany konkurs plastyczny „Miasteczko rowerowe w kolorach UE” zaś starsi uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjaliści wzięli udział w quizie o tematyce funduszy europejskich i UE.

Na miasteczku odbył się Gminny Przegląd Piosenki Europejskiej. Repertuar w wykonaniu uczniów ze szkół podstawowych oraz gimnazjalnych został wysłuchany przez komisję oraz rodziców i dziadków. Wystąpili finaliści, którzy wcześniej przebrnęli przez eliminacje szkolne zorganizowane w szkołach na terenie gminy. Każdy uczestnik wykazał się bezbłędną znajomością języka angielskiego i niesamowitym głosem.

Najwięcej emocji wzbudziły mecze piłki nożnej na Orliku zorganizowane dla młodzieży gimnazjalnej, w których wzięły udział drużyny mieszane.

Warto dodać, że miasteczko, działające przy szkole w Mikluszowicach, znalazło się w grupie wyróżnionych przez Ministerstwo Rozwoju, ze względu na wysoką jakość atrakcji, szereg ciekawych inicjatyw i imprez, które są na nim organizowane.

 

sk