kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Dni Honorowego Krwiodawstwa PCK

Dni Honorowego Krwiodawstwa PCK

Dodano: 03.12.2010 10:00 Dni Honorowego Krwiodawstwa PCK
W ubiegły piątek w ZS Nr 3 w Bochni z okazji obchodów Dni Honorowego Dawstwa Krwi odbyło się uroczyste spotkanie, na którym zasłużonym Honorowym Dawcom Krwi oraz osobom działającym na rzecz HDK zostały wręczone dyplomy Wojewody Małopolskiego oraz Starosty Bocheńskiego.

Dyplomy wręczył Starosta Bocheński Jacek Pająk, który to dodatkowo sam został uhonorowany dyplomem za długoletnie zaangażowanie i bezinteresowną pracę promującą idee honorowego krwiodawstwa.
W dowód wdzięczności za ofiarność i popularyzacje krwiodawstwa dyplomy otrzymali: nauczyciele i opiekunowie klubów HDK, działających przy Stalprodukt Bochnia , ZR PCK oraz szkołach : ZS Nr 3 Bochnia ZS Łapanów ,II LO Bochnia ,ZS Dąbrowica. Wyróżnieni zostali także Pan Artur Boczek jako opiekun Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oddziału bocheńskiego, oraz pracownicy tego oddziału.
W trakcie spotkania Starosta podziękował wszystkim honorowym dawcom krwi ,członkom i sympatykom Ruchu Honorowego Krwiodawstwa za szlachetną postawę ,ofiarność i bezinteresowne zaangażowanie się w ratowanie zdrowia i życia ludzkiego. Na zakończenie odbyła się część artystyczna ,przygotowana przez młodzież ZS w Łapanowie i ZS Nr 3 w Bochni.

Organizatorem imprezy tradycyjnie już, był Polski Czerwony Krzyż Zarząd Rejonowy w Bochni. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście , honorowi dawcy krwi z Bochni oraz powiatu bocheńskiego , przedstawiciele Małopolskiego Okręgowego Zarządu PCK w Krakowie oraz osoby zaangażowane w działalność honorowego krwiodawstwa.