kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Dlaczego warto się szczepić na sepsę?

Dlaczego warto się szczepić na sepsę?

Dodano: 27.10.2009 12:00 Dlaczego warto się szczepić na sepsę?

Blisko 1200 uczniów szkół ponadgimnazjalnych  Powiatu Bocheńskiego uczestniczyło w zorganizowanych w szkołach wykładach dotyczących groźnych bakterii powodujących sepsę meningokokową.
W trakcie spotkań przedstawiano prezentację oraz wyklad Pani Anny Jaworskiej ( pielęgniarki oddziałowej Szpitala Powiatowego w Bochni) oraz Pani Marty Gucwy ( pracownika merytorycznego ds. zdrowia)  prezentujący najważniejsze zagadnienia związane z bakterią meningokoka. Wyklady poświęcone były głównie sposobom zakażenia oraz mozliwościom ich zapobiegania. Cykl wykładów był kontynuacją zapoczątkowanych przez Starostwo Powiatowe w roku 2008 działań informacyjnych powiązanych z możliwością zakupu tańszej szczepionki przeciwko szczepom bakterii meningokoka oraz pneumokoka.
Przypominamy, że w tym roku z akcji mogą skorzystać dzieci urodzone w 2007 roku (pneumokoki) oraz młodzież z rocznika 1993 ( meningokoki). Dofinansowanie do szczepionki wynosi od 20 do 60 % w zależności od zaangażowania gminy, z której pochodzi szczepione dziecko. Pełne dofinansowanie do szczepionek ze strony Powiatu otrzymają wcześniaki urodzone w latach  2008-2009.