kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » "Derby Artystyczne' 2015"

"Derby Artystyczne' 2015"

Dodano: 08.05.2015 12:00 "Derby Artystyczne' 2015"
Organizatorzy II edycji międzyregionalnego programu "Derby Artystyczne' 2015" - Prezentacje Twórców Kultury, realizowanego w ramach Projektu "Integracja Sztuki" zapraszają Artystów - malarzy, grafików i plastyków - do udziału w okolicznościowym Programie i prezentacji prac autorskich.

 

Druga edycja Programu realizowana w 2015 roku pod nazwą "Derby Artystyczne — Śląsk & Małopolska' 2015 i województwa ościenne" oprócz udziału Artystów z województwa śląskiego i małopolskiego, przewiduje udział przedstawicieli środowisk artystycznych z województw sąsiadujących.Do wystaw w Programie każdy Autor może zgłosić dwie prace, po jednej z każdego tematu, tj. "Kobieta oczami artysty" & "Barwy Rzeczywistości". Wysyłając kartę zgłoszenia, można zgłosić propozycję 2 prac w każdym temacie, łącznie 4 prac , do wyboru przez Komisję kwalifikacyjną.Dwie główne międzyregionalne wystawy odbędą się po jednej w Małopolsce i na Śląsku (wstępnie w mias­tach Katowice i Tarnów), a dwie towarzyszące w wybranych miastach z województw ościennych.Pierwszy termin zgłoszeń proponowanych prac mija 30 maja 2015 roku. W zależności od ilości i terminowości zgłoszeń proponowanych prac, co w dużej mierze zależne jest od terminu dotarcia informacji do Autorów (a z tym w 2014 roku było różnie) - Organizatorzy mogą podjąć decyzję o ustanowieniu dodatkowego terminu do przyjmowania zgłoszeń.Program "Derby Artystyczne' 2015" zainaugurowany będzie w II-giej połowie sierpnia, a główne wystawy planowane są w okresie od września do listopada 2015 roku. Oprócz wystaw, w przygotowaniu są też imprezy towarzyszące.W 2014 roku na głównych wystawach Programu swoje prace zaprezentowało 91 Artystów z obu województw, w tym 41 Artystów profesjonalnych, 50 Artystów nieprofesjonalnych, łącznie z grupą 12 Artystów niesłyszących. W Małopolsce zaprezentowano 380 prac na głównej wystawie, która odbyła się w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie.

Dokładne informacje o zasadach zgłoszenia do Programu "Derby Artystyczne' 2015", oraz druki niezbędne do dokonania zgłoszenia, dostępne są na oficjalnej stronie informacyjnej pod adresem: www.art-pl us. finfo/derby

Serdecznie zapraszamy Artystów do udziału w Programie i przygotowywanych wystawach.

inf pras/kkh