kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Delegacja OSP Ispina na obchodach 100-lecia jednostki OSP Unterdorf w Austrii

Delegacja OSP Ispina na obchodach 100-lecia jednostki OSP Unterdorf w Austrii

Dodano: 06.07.2012 14:55 Delegacja OSP Ispina na obchodach 100-lecia jednostki OSP Unterdorf w Austrii
Strażacy z OSP Ispina wzięli udział w obchodach 100-lecia OSP Unterdorf w Austrii. Obchody Jubileuszu były dobrą okazją do zacieśnienia współpracy między jednostkami. Dużą popularnością cieszył się pokaz akcji gaszenia pożaru z użyciem oryginalnej, ponad stuletniej sikawki ręcznej ciągniętej przez zaprzęg konny podczas której strażacy byli ubrani w zabytkowe stroje i hełmy. Wydarzenie zakończył koncert zespołu „Meisnizer”.

Głównym punktem obchodów Jubileuszu była uroczysta defilada z udziałem ponad trzydziestu jednostek straży pożarnej z Austrii, jednostki z Neu Anzbach w Niemczech oraz wszystkich organizacji społecznych i samorządowych z regionu. W paradzie uczestniczyło również sześć orkiestr. Wszyscy uczestnicy ubrani byli w tradycyjne, historyczne stroje. Po zakończeniu defilady strażacy uczestniczyli w Mszy Św.

- Spotkaliśmy się z bardzo miłym i życzliwym przyjęciem przez gospodarzy – podkreśla Marcin Bielecki naczelnik OSP Ispina. Mieliśmy szansę zaobserwować doskonałą organizację, zaangażowanie w życie społeczne wszystkich mieszkańców oraz poszanowanie dla tradycji – dodaje.

Współpraca między oboma jednostkami została nawiązana dwa lata temu. Koncentruje się ona przede wszystkim na zagadnieniach związanych z rozwojem bezpieczeństwa i ochrony przeciwpożarowej.