kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Decydują o swoim życiu - program profilaktyki raka piersi

Decydują o swoim życiu - program profilaktyki raka piersi

Dodano: 07.06.2010 11:00 Decydują o swoim życiu - program profilaktyki raka piersi
530 uczennic ze szkół ponadgimnazjalnych z powiatu bocheńskiego bierze udział w unijnym projekcie dotyczącym profilaktyki raka piersi. Młode kobiety poznały już zagadnienia teoretyczne związane z tym zagadnieniem, miały również możliwość uczestniczyć w warsztatach nauki samobadania piersi. W sumie odbyło się 21 godzin prelekcji oraz 42 godziny warsztatów.

Teorię przybliżał Pan Maciej Kowalewski lekarz medycyny Oddziału Klinicznego Kliniki Chirurgii Ogólnej Gastroenterologicznej Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, natomiast zajęcia praktyczne prowadziła Pani Marta Kowalewska – wykładowca na Wydziale Ochrony Zdrowia w Instytucie Pielęgniarstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Zajęcia, które odbywały się w ramach projektu realizowanego przez Starostwo Powiatowe w Bochni z pewnością uświadomiły młodym kobietom wagę wczesnej profilaktyki i odpowiedzialności za własne zdrowie i życie. Jestem przekonana, że uczestniczki projektu zdają sobie sprawę z tego, że ta wiedza w przyszłości może uratować im życie – zauważa Pani Marta Kowalewska.

Szczególne podziękowania należą się dla Krakowskiego Towarzystwa “Amazonki” działającego przy Instytucie Onkologii, które przeprowadziło spotkanie z uczestniczkami projektu. Pani Małgorzata Szczepaniak wolontariuszka Towarzystwa udzielała porad i informacji gdzie szukać ewentualnej pomocy.

Projekt „I Ty możesz zdecydować o swoim życiu – program profilaktyki raka piersi” realizowany jest przez Powiat Bocheński w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Działanie 9.5: „Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich”. Projekt  współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.