kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Coraz bliżej do Grand Prix w Bochni

Coraz bliżej do Grand Prix w Bochni

Dodano: 01.10.2009 08:00 Coraz bliżej do Grand Prix w Bochni

Już tylko 10 dni dzieli nas od rozpoczęcia największej imprezy w 10-letniej historii bocheńskiego basenu - Grand Prix Pucharu Polski w Pływaniu. Jeszcze nie znamy pełnej listy uczestników zawodów, od kilku miesięcy przygotowywanych wspólnie przez Polski Związek Pływacki, Małopolski Okręgowy Związek Pływacki, Akademię Sportów Wodnych WODNIK i Krytą Pływalnię im. Jana Kota w Bochni, bowiem termin nadsyłania zgłoszeń upływa dopiero jutro. Nie mniej jednak już dziś wiadomo, że w pierwszym bloku (w sobotę przed południem) w Bochni wystartuje ... Otylia Jędrzejczak .

Będzie to pierwsza tak wysokiej rangi imprez pływacka w Bochni, nad którą Honorowy Patronat objęli: Marszałek Województwa Małopolskiego, Starosta Bocheński i Burmistrz Miasta Bochnia. Zgłoszenie Otylii i jej zapowiadany udział w sobotnich startach, to dla nas spora niespodzianka, a zarazem spore wyróżnienie – mówi Robert Hołda, dyrektor bocheńskiego basenu. Mistrzyni olimpijska z Aten (złoty medal na dystansie 200m stylem motylkowym) ma wystartować tylko w porannym bloku zawodów, ale za to we wszystkich konkurencjach – 400m zmiennym, 800m dowolnym, 50m motylkowym, 50m grzbietowym, 50m klasycznym i 50m dowolnym.

Zawody zostały zaplanowane w kalendarzu PZP na 10 i 11 października br., a ich ramowy program przedstawia się następująco:

Sobota 10 X 2009 r.

9.00 - rozpoczęcie I bloku zawodów

16.45 - uroczyste otwarcie zawodów

17.00 - rozpoczęcie II bloku zawodów

Niedziela 11 X 2009 r.

9.00 - rozpoczęcie III bloku zawodów

ok. 13.00 - uroczyste zamknięcie zawodów

Godzinę przed każdym blokiem startowym rozpoczynał się będzie oficjalny trening. Organizatorzy spodziewają się na starcie około 400 uczestników , przy czym większość z nich spać będzie w bocheńskich hotelach Millenium, Sutoris i Cold, gdzie zarezerwowano ponad 300 miejsc noclegowych.

Wszystkie szczegóły techniczne związane z organizacją Pucharu Polski w Bochni zostały podane w oficjalnym komunikacie zawodów, który znaleźć można na stronie internetowej Polskiego Związku Pływackiego.

Dużą niespodzianką dla wielu uczestników imprezy, a także ciekawą formą promocji Bochni i samego pływania będzie transmisja LIVE w internecie, którą od strony informatycznej zapewnia jeden ze sponsorów – bocheńska firma IglooNet. Relacje z zawodów będzie można obejrzeć na specjalnie przygotowanej stronie www, a także na kilku 42.calowych telewizorach, zamontowanych na czas imprezy na basenie (m.in. hol, bistro, cukiernia, fitness) oraz w bocheńskich hotelach. Jak twierdzą filmowcy z Wytwórni Filmowej Loster, w internecie zobaczyć będzie można zdjęcia robione m.in. kamerą zanurzoną pod wodą!

Złoty Sponsor: IglooNET, Stalprodukt S.A. Srebrny Sponsor : Hotel Millenium, Uzdrowisko Kopalnia Soli Bochnia.  Sponsor Brązowy: AI Invest Group, Air-Tech-Bud, AutoMarco, Kropla Beskidu, Powerade, Segafredo Zanetti Poland.  Dostawcą sprzętu jest Arena.

Oficjalny patronat medialny nad imprezą objęły: TVP Kraków, Radio ESKA, Polska „The Times” Gazeta Krakowska, Kronika Bocheńska, Kurier Bochni i Brzeska oraz portale internetowe Sports.pl, Malopolanin.pl, Intermaks.pl i Relacje 24.pl