kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Coraz bliżej budowy łącznika

Coraz bliżej budowy łącznika

Dodano: 01.07.2014 10:00 Coraz bliżej budowy łącznika
Władze Województwa Małopolskiego mają dziś podjąć decyzję o zabezpieczeniu środków finansowych na budową połączenia drogowego węzła autostradowego A4-Bochnia z drogą krajową nr 4. Poinformował o tym Wicemarszałek województwa małopolskiego Roman Ciepiela podczas wczorajszej konferencji prasowej w Starostwie wraz ze Starostą Jackiem Pająkiem, Burmistrzem Bochni Stefanem Kolawińskmi i Wicestarostą Tomaszem Całką.

 

 

Planowany koszt inwestycji to 94 miliony złotych, z czego blisko 80 milionów będzie pochodziło z funduszy europejskich.  - Obecnie jesteśmy na etapie finalizacji decyzji środowiskowej. Jest to już ostatnia prosta i mama nadzieję, że jeszcze w tym roku będziemy mogli rozpocząć tą inwestycję w trybie zaprojektuj i wybuduj – mówił Starosta Bocheński Jacek Pająk.

Zarząd Województwa Małopolskiego podjął decyzje o wpisaniu 19 inwestycji na listę realizacyjną i zabezpieczeniu środków na ich realizację w Wieloletniej prognozie Finansowej. Chodzi  o inwestycje, które będę finansowane z funduszy europejskich. Jedną z tych inwestycji jest niezwykle potrzeba dla gospodarki Ziemi Bocheńskiej budowa łącznika węzła autostradowego z drogą krajową nr 4.

Do rozpoczęcia inwestycji brakuje jedynie decyzji środowiskowej. - Chciałby publicznie zaapelować do wszystkich stron które są związane jakimikolwiek opiniami, aby zgodnie wydały pozytywnie opinie . Tylko wtedy będziemy mogli rozpocząć procedurę przetargową. Realizacja tego przedsięwzięcia w tym momencie jest tak ważne ponieważ obecnie jest remontowana linia kolejowa. W sąsiedztwie tej obwodnicy będzie budowany wiadukt na ulicy Krzeszowskiej. Byłoby rzeczą bardzo dobrą aby drugi wiadukt był budowany mniej więcej w tym samym czasie. Chcemy jak najszybciej doprowadzić do pełnej drożności linii kolejowej i uruchomienia szybkiej kolei aglomeracyjnej . Jeszcze raz apeluję do osób, które mogą wyrażać publiczny interes aby zrozumiały jak ważna jest to inwestycja dla rozwoju bocheńszczyzny i małopolski – wyjaśniał Roman Ciepiela

Jak mówił marszałek przy optymistycznym scenariuszu przetarg na realizacje tego zadania może zostać ogłoszony w sierpniu tego roku natomiast zakończenie inwestycji będzie możliwe w 2017 roku.

 

Znaczenie tej inwestycji dla rozwoju gospodarczego Ziemi Bocheńskiej łącznika podkreślali również obecni na konferencji Burmistrz Bochni Stefan Kolawiński i Wicestarosta Tomasz Całka.

 

mm