kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » CIVIS ET PATRIA dla ZS Nr 3 w Bochni

CIVIS ET PATRIA dla ZS Nr 3 w Bochni

Dodano: 23.06.2010 09:00 Koordynatorzy projektu edukacyjnego „Małopolska - moje miejsce na ziemi, moja mała ojczyzna” wraz z uczniami
Dnia 17. czerwca br. w Teatrze „Groteska” w Krakowie odbyło się uroczyste zakończenie Małopolskiego Roku Historii Najnowszej. Wśród zaproszonych znaleźli się laureaci i zwycięzcy różnorodnych konkursów oraz przedstawiciele szkół wyróżnionych certyfikatem CIVIS ET PATRIA w ramach projektu edukacyjnego „Małopolska - moje miejsce na ziemi, moja mała ojczyzna”

W czasie uroczystości przedstawiciele bocheńskiego ekonomika otrzymali z rąk Małopolskiego Kuratora Oświaty pana Aleksandra Palczewskiego certyfikat CIVIS ET PATRIA w uznaniu działań podtrzymujących tradycję narodową i więź ze społecznością lokalną. Podczas spotkania wyróżniona w etapie wojewódzkim ogólnopolskiego konkurs „Losy Bliskich i losy Dalekich – życie Polaków w latach 1914 – 1989” została także uczennica klasy III Te A Anna Trojan.
W ramach projektu edukacyjnego „Małopolska - moje miejsce na ziemi, moja mała ojczyzna” szkoła podjęła szereg działań mających na celu przygotowanie młodzieży do uczestnictwa w życiu społecznym, kulturalnym i gospodarczym regionu oraz kształtowanie w sposób nowoczesny postaw patriotycznych i obywatelskich wśród uczniów.

Celem konkursu było propagowanie przedsięwzięć podtrzymujących tradycję narodową i państwową, wzmacniających więzi lokalne i identyfikację z miejscem pochodzenia, popularyzacja wiedzy o własnym regionie i społeczeństwie, historii, przyrodzie, gospodarce, dziedzictwie kulturowym oraz wspólnocie kulturowej w kontekście narodowym i europejskim, budowanie poczucia odpowiedzialności za miejsce w którym żyjemy, rozwijanie pasji i zainteresowań uczniów, doskonalenie ich umiejętności pracy w zespole oraz realizacji projektów zespołowych. Udział w konkursie polegał na zaplanowaniu i zrealizowaniu przez szkołę działań z zakresu dwóch wybranych obszarów. W realizację projektu zaangażowana była cała społecznośc szkoły , ale przede wszystkim Koło Historyczne, Szkolne Koło Krajoznawczo – Turystyczne, klasa I Technikum (zawód obsługa turystyczna) oraz nauczyciele Teresa Tomczyk, Anna Kurkiewicz
i Agnieszka Krupińska.