kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » „Chroń dziecięce uśmiechy”- akcja profilaktyczna w Mikluszowicach

„Chroń dziecięce uśmiechy”- akcja profilaktyczna w Mikluszowicach

Dodano: 01.10.2015 12:00 „Chroń dziecięce uśmiechy”- akcja profilaktyczna w Mikluszowicach
W Szkole Podstawowej w Mikluszowicach przeprowadzono przeglądy stomatologiczne przy wsparciu Polskiego Czerwonego Krzyża, Polskiego Towarzystwa Stomatologii Dziecięcej i Grupy LUX MED oraz firmą Wrigley Poland.

Głównym celem programu, który realizowany jest na terenie Małopolski jest budowanie wśród uczniów szkół podstawowych świadomości, jak ważna jest pielęgnacja zębów oraz jak skutecznie dbać o higienę jamy ustnej.

Z bezpłatnych przeglądów stomatologicznych skorzystali  uczniowie z klas 1 – 6 szkół podstawowych z całej gminy Drwinia, razem przebadano ok. 400 dzieci. Dodatkowo każde dziecko otrzymało miły podarunek w postaci pasty i szczoteczki do zębów. Uczniowie mogli zdobyć dodatkową  wiedzę o prawidłowej higienie jamy ustnej, miło spędzić czas w oczekiwaniu na badanie kolorując obrazki dotyczące zasad higieny ustnej oraz uzupełniając krzyżówki oraz rebusy.

 

sk