kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Certyfikaty z niemieckiego rozdane

Certyfikaty z niemieckiego rozdane

Dodano: 23.08.2010 10:00 Certyfikaty z niemieckiego rozdane
W piątek odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatów potwierdzających zakończenie warsztatów doskonalących znajomość języka niemieckiego. W trwających od poniedziałku do piątku zajęciach wzięło udział 29 osób z terenu powiatu bocheńskiego.

Uczestnicy pogłębiali nie tylko znajomość języka niemieckiego, ale także swoją wiedzę o kulturze i regionie Saarlouis. Efektem warsztatów będzie także przetłumaczony na język polski tekst do ulotki promującej powiat Saarlouis. Organizacja tego typu warsztatów ma znaczenie nie tylko ze względu doskonalenie języka, ale także pozytywnie wpływa na przełamywanie polsko – niemieckich stereotypów – mówił podczas uroczystego spotkania starosta bocheński Jacek Pająk. Uczestnicy otrzymali dyplom Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Tarnowie.

Warsztaty zorganizowało Starostwo Powiatowe w Bochni i Stowarzyszenie Partnerskie Bochnia-Saarlouis oraz Partnerschaftsverein Saarlouis-Bochnia z Niemiec. Warsztaty prowadzone były w Zespole Szkół Nr 2 w Bochni przez wykładowców z Uniwersytetu w Saarbrücken Panią Wandę Ziaja – Kiedroń i Panią Andree Schmidt, a ich organizacja była możliwa dzięki dofinansowaniu Fundacji Współpracy Polsko – Niemieckiej oraz wsparciu firmy Cold.

 

 

Powiatowa Społeczna Strefa Aktywności Gospodarczej
programy unijne
inwestycje w powiecie
zdjęcia panoramiczne
Organizacje Pozarządowe-NGO
Newsletter:

Multimedialny Powiat

Zobacz wszystkie filmy

Sonda

Starostwo Powiatowe
ul. Kazimierza Wlk. 31
32-700 Bochnia
Tel. (0-14) 61 537 00
Fax: (0-14) 61 537 08
E-mail: