kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Certyfikat i III miejsce dla Ekonomika

Certyfikat i III miejsce dla Ekonomika

Dodano: 11.03.2013 09:00 Certyfikat i III miejsce dla Ekonomika
Podobnie jak w ubiegłych latach młodzież Zespołu Szkół Nr 3 im. ks. prof. J. Tischnera w Bochni aktywnie realizowała projekt: Szkoła Promująca Zalecenia Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem.

Spełniano także wymogi dotyczące III edycji konkursu Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem, na który składają się dwa zasadnicze kryteria - stwarzanie warunków oraz kształtowanie motywacji, wiedzy i umiejętności w zakresie wpływu zdrowego stylu życia na zapobieganie chorobom nowotworowym oraz kształtowanie postawy aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia.

1 marca w Kuratorium Oświaty odbyła  się uroczysta konferencja podsumowująca konkurs z udziałem małopolskich władz oraz z współtwórcą Europejskiego Kodeksu prof. Witoldem Zatońskim. Zespół Szkół Nr 3 w Bochni został wyróżniony spośród 3000 startujących szkół z województwa małopolskiego i podkarpackiego i zajął III – miejsce oraz  otrzymał certyfikat. To kolejny sukces młodzieży  i nauczycieli, bowiem w roku ubiegłym szkoła w tym samym konkursie otrzymała wyróżnienie.

 

„Ekonomik” robi wszystko, by  kreować pozytywny wizerunek przyszłego życia, ze szczególnym uwzględnieniem myślenia o sobie i swoim zdrowiu dzisiaj. Lekcje, liczne spotkania, dyskusje, wykłady prowadzone przez ekspertów, warsztaty, konkursy ekologiczne,  sesje zdrowotne, propaganda słowna i wizualna, sesje plakatowe, ankiety, wywiady, ukierunkowana działalność artystyczna, zajęcia sportowe, ochrona środowiska naturalnego, działania charytatywne, akcje typu: „Zdrowe śniadanie –wiem co jem” , „Nadwadze –stop” czy „Zastąp słodycze owocami” oraz  ogólna integracja wokół problemu i współpraca z licznymi instytucjami i partnerami. Tak szerokie spektrum działań na rzecz walki z rakiem i podjęte akcje to dowód na to, że „ Czas na zdrowie” nie jest dla szkoły jedynie hasłem z transparentu.

Organizatorami projektu są - Szpital Wojewódzki im. św. Łukasza w Tarnowie, Tarnowski Ośrodek Onkologiczny, Ośrodek Programów Profilaktycznych oraz Kuratorium Oświaty w Krakowie. Koordynatorem projektu w szkole jest Pani Danuta Tokarczyk.

 

sw