kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Camper Małopolski biurem wyścigu Tour de Pologne!

Camper Małopolski biurem wyścigu Tour de Pologne!

Dodano: 31.07.2015 09:30 Camper Małopolski biurem wyścigu Tour de Pologne!
2 sierpnia w Warszawie rozpocznie się Tour de Pologne – największa impreza kolarska w Polsce, w tym roku pod hasłem „Łączymy stolice”. Trudno wyobrazić sobie początek sierpnia w Małopolsce bez wyścigu. Zwłaszcza, że w tym roku aż cztery etapy przebiegać będą przez Małopolskę. Po drogach naszego regionu zawodnicy pokonają 642 km, czyli około 60 procent całej trasy.

Wyścig zawita na małopolską ziemię 5 sierpnia w okolicach Chrzanowa. Dalej, przez Wadowice, Myślenice i Mszanę Dolną pomknie do Nowego Sącza, gdzie zakończy się etap liczący 220 km. Następnie kolarze przejadą 223-kilometrowy odcinek do Zakopanego, 7 sierpnia odwiedzą Bukowinę Tatrzańską i okolice, by 8 sierpnia zawitać do królewskiego Krakowa, w którym nieprzerwanie od kilku lat wyścig dobiega końca. Podobnie jak w poprzednich latach kolarze będą finiszować na Rynku Głównym.

Kolarzom już trzeci rok z rzędu będzie towarzyszył Camper Małopolski, lecz tym razem wystąpi w roli specjalnej – jako biuro wyścigu!

Tour de Pologne to doskonała okazja do promocji Małopolski. Trasa wiedzie po najciekawszych miejscach regionu. Kolarze mijać będą takie atrakcje turystyczne, jak choćby obiekty Szlaku Architektury Drewnianej m.in. w Starym Sączu, Krościenku nad Dunajcem czy Bukowinie Tatrzańskiej.

Małopolskie etapy wyścigu:

IV etap Jaworzno-Nowy Sącz (220 km),

V etap Nowy Sącz-Zakopane (223 km),

VI etap Bukovina Terma Hotel Spa-Bukowina Tatrzańska (174 km)

VII etap Kraków-Kraków (25 km).

Relację z udziału Campera Małopolskiego w Tour de Pologne na bieżąco będzie można śledzić na jego fanpage’u na portalu Facebook (facebook.com/CamperMalopolski) i na blogu pod adresem: http://campermalopolski.blogspot.com/.

Camper Małopolski od 2013 roku podróżuje po Polsce i Europie, zachęcając wszystkich, których napotka na swej drodze do podążania za nim do Małopolski.

Małopolska Organizacja Turystyczna, realizując projekt „Małopolskim Koralem przez Europę”, przemierzyła Europę wzdłuż i wszerz, odwiedzając Camperem ponad 20 krajów. Nieodłącznym elementem tej nietypowej formy promocji regionu, jest stoisko z materiałami promocyjnymi oraz ekran, na którym wyświetlane są filmy promujące Małopolskę.

W kwietniu 2014 roku, Camper z załogą udał się do Rzymu, by w trakcie uroczystości kanonizacyjnych Jana Pawła II zaprezentować pielgrzymom ofertę turystyki religijnej Krakowa i Małopolski, zapraszając jednocześnie na Światowe Dni Młodzieży, które odbędą się w Krakowie w 2016 roku. Mobilne centrum promocji regionu pełni również funkcję stoiska na krajowych i zagranicznych targach turystycznych oraz wykorzystywane jest podczas lokalnych akcji promocyjnych i działań wspomagających członków i partnerów MOT. Towarzyszy każdemu otwarciu letnich i zimowych sezonów turystycznych w Małopolsce, bywa obecny podczas rajdów rowerowych organizowanych na Szlaku Architektury Drewnianej, koncertów Festiwalu „Muzyka Zaklęta w Drewnie” i wszędzie tam, gdzie jest okazja nieść wieść o tym, jak pięknie i ciekawie jest w Małopolsce.

Ostatnio Małopolski Camper, za kreatywną kampanię promocyjną województwa małopolskiego został nagrodzony przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski tytułem „Lidera Małopolski” i znalazł się w zaszczytnym gronie najlepszych przedsięwzięć roku 2014 w Małopolsce, takich jak m.in. Tauron Kraków Arena czy Centrum Kongresowe ICE Kraków.


sk