kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Cały powiat czyta dzieciom

Cały powiat czyta dzieciom

Dodano: 27.11.2009 00:00 Cały powiat czyta dzieciom
Co ma wspólnego sport z literaturą dla dzieci? Odpowiedź na to pytanie poznali uczestnicy czwartej edycji akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, która odbyła się w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Bochni. W roli lektorów wystąpili nauczyciele wychowania fizycznego Barbara Dyląg, Małgorzata Obrał oraz szefowa bocheńskiego MOSiR-u Sabina Bajda.

Fakt, że wiersze czytali sportowcy powinien zachęcić do lektury tych, którym bliżej jest do piłki, a nieco dalej do książki. Tym bardziej, że literatura zaproponowana uczniom związana była z tą tematyką. Można było posłuchać w ciekawych interpretacjach "46 nóg" Ludwika Jerzego Kerna, "Zawody lekkoatletyczne" Danuty Gellnerowej czy „Łyżwiarki” Tadeusza Kubiaka.

- Badania naukowe potwierdzają, że głośne czytanie doskonale wpływa na emocjonalny rozwój dziecka, ponadto rozwija pamięć i wyobraźnię oraz poprawia koncentrację. Nie bez znaczenia jest wzmocnienie poczucia własnej wartości – mówi Teresa Jaszczyńska, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Bochni.

Tradycyjnie czytaniu towarzyszył konkurs plastyczny, tym razem odbył się pod hasłem „Mój ulubiony sportowiec”. Wystąpił także zespół cheerleaders ze Szkoły Podstawowej nr 4. Uczennice przygotowała, a także wystąpiła w roli lektora Barbara Dyląg. Akcję zorganizowały nauczycielki Beata Ząbik, Aneta Żelichowska i Dorota Frąckowiak.

***

To już czwarta edycja. W poprzednich wystąpili m.in. starosta bocheński Jacek Pająk, wicestarosta Tomasz Całka, z-ca komendanta policji Mariusz Dymura, dyrektor biblioteki Dorota Rzepka, przedstawiciele Biura Promocji i Komunikacji Społecznej starostwa (Katarzyna Kępa, Emilia Mazanek) dziennikarze (Małgorzata Więcek, Paweł Michalczyk i Paweł Bielak) oraz nauczyciele bocheńskich szkół. Organizatorzy zapowiadają kontynuowanie akcji, która już wpisała się na stałe do kalendarza imprez Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Bochni.