kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Cała Bochnia czyta dzieciom...

Cała Bochnia czyta dzieciom...

Dodano: 05.05.2011 11:00 Cała Bochnia czyta dzieciom...
W dniach 5 - 6 maja br. w godzinach dopołudniowych Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni zaprasza najmłodszych czytelników na spotkania w ramach akcji „Cała Bochnia czyta dzieciom”.

„Cała Polska czyta dzieciom” to znana wszystkim społeczna akcja rozpoczęta już w 2001 r. przez Fundację ABXXI, która ma na celu propagowanie książki i czytelnictwa wśród dzieci i ich rodziców. Inicjatorką tej kampanii była Irena Koźmińska – założycielka i prezes Fundacji ABCXXI- Program Zdrowia Emocjonalnego. Głośne czytanie stymuluje mózg, wzbogaca wiedzę, rozwija wyobraźnię oraz słownictwo u dzieci. To także najskuteczniejszy sposób wychowania czytelnika na całe życie. Codzienne czytanie dziecku, poświęcenie mu czasu to ważna powinność dorosłych.

Do kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” przyłączyła się, po raz kolejny, również Biblioteka wraz z Kołem Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich i ogłosiła akcję „Cała Bochnia czyta dzieciom”. Tegoroczna akcja wpisana jest w obchody 65 – lecia istnienia bocheńskiej Biblioteki .Kampanii przyświeca w tym roku hasło: ”Książki mojego dzieciństwa”.

W przeprowadzenie akcji włączyło się wiele znanych osób z różnych środowisk. Są wśród nich między innymi Starosta Bocheński Jacek Pająk, który będzie czytał dzieciom w piątek o godzinie 9:00.

Dzisiaj czytanie jest ważniejsze niż było kiedykolwie wcześniej.Żyjemy w czasach informacji podawanych przez radio czy telewizję, które nie rozwijają u dzieci samodzielnego myślenia.Dzięki literaturze dostarczamy dzieciom wiedzy, wzbogacamy i pobudzamy ich wyobrażnię oraz język. Zatem zachęcam do czytania nie tylko podczas tych dni -mówi Starosta Bocheński Jacek Pająk.

Osoby te w dniach 5 i 6 maja będą uczestniczyć w cyklu spotkań z dziećmi i czytać im wybrane książki, które wspominają z czasów swojego dzieciństwa.
Wspólne lektury przynoszą zadziwiające efekty, dają wiele zabawy i satysfakcji, dlatego warto włączyć się w akcję „Cała Polska czyta dzieciom”.