kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Bursa promuje bezpieczeństwo

Bursa promuje bezpieczeństwo

Dodano: 11.03.2015 08:00 Bursa promuje bezpieczeństwo
Bursa Szkolnictwa Ponadgimnazjalnego jako pierwsza z placówek podległych Starostwu Powiatowemu w Bochni, uczestniczy w projekcie „Zintegrowana Polityka Bezpieczeństwa - Szkoła Promująca Bezpieczeństwo”.

Projekt ten został wdrożony do realizacji przez Komendę Wojewódzką i Komendę Miejską Policji w Krakowie w 2004 roku na podstawie wzorca holenderskiego. Jego celem jest promocja, kształtowanie oraz zwiększenie poczucia bezpieczeństwa w szkołach i placówkach oświatowych, a przede wszystkim:

  • zapobieganie zjawiskom agresji i przemocy w placówce,
  • podejmowanie działań w celu poprawy stanu bezpieczeństwa młodzieży,
  • promowanie działań podejmowanych na rzecz bezpieczeństwa i przeciwdziałania agresji,
  • aktywizacja społeczności uczniowskiej oraz pracowników do działań służących zapobieganiu zjawiskom agresji i poprawie bezpieczeństwa.


W ramach projektu "Szkoła promująca bezpieczeństwo" młodzież mieszkająca w bursie uczestniczyła w spotkaniach tematycznych z funkcjonariuszem policji, panem Leszkiem Machajem oraz funkcjonariuszem straży miejskiej, panią Dorotą Wróbel. Tematem tych spotkań były tzw. "zachowania ryzykowne" oraz odpowiedzialność prawna nieletnich. W ramach akcji młodzież otrzymała opaski odblaskowe. Odbyło się również spotkanie partnerów projektu - w bursie gościli asp.szt. Leszek Machaj oraz pedagodzy bocheńskich szkół ponadgimnazjalnych. Na spotkaniu został przedstawiony projekt Zintegrowanego planu działania,  który zaowocuje jeszcze wyższym poczuciem bezpieczeństwa w placówce. Rada Pedagogiczna została przeszkolona w temacie „Bezpieczeństwo młodzieży i obowiązujące w tym zakresie akty prawne”. Wszyscy pracownicy ukończyli kurs pierwszej pomocy, uzyskując stosowny certyfikat. Zmodernizowano również system monitoringu oraz uaktualniono dokumentację placówki, stosownie do potrzeb projektu.

 

mm