kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Bursa drugim domem

Bursa drugim domem

Dodano: 10.10.2008 00:00 Bursa drugim domem

Jak co roku w Bursie Szkolnictwa Ponadgimnazjalnego w Bochni odbyły się „otrzęsiny” uczniów mieszkających pierwszy rok w placówce.
- Mam nadzieję, że pobyt w Bursie będzie dla was drugim domem - powitała 58 nowych mieszkańców Janina Węglarz, dyrektor placówki.
Aby przystąpić do społeczności bursy młodzież musiała przejść przez różnego rodzaju konkurencje, przygotowane przez starszych kolegów. Największym zainteresowaniem cieszyły się konkurencje: przełamanie grawitacji, improwizowana historia jednego dnia z życia bursy, urabianie ciasta oraz rowerem po balona.
Miła atmosfera, śmiech przeplatany gromkimi brawami dodawały wsparcia uczestnikom kolejnych zabaw. Na zakończenie najmłodsi bursańci złożyli uroczyste ślubowanie na czas mieszkania w bursie.
W trakcie otrzęsin przyznano także nagrodę dyrektora placówki z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W tym roku otrzymała ją pani Danuta Włodarczyk m.in. za wyróżniającą działalność wychowawczą, kierowanie zespołem prowadzącym kronikę, współpracę z SOSW w Bochni, przygotowanie wychowanków do konkursów na szczeblu wojewódzkim oraz opracowanie wniosku do projektu unijnego.