kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Budzimy aktywność NGO's

Budzimy aktywność NGO's

Dodano: 08.09.2008 15:16 Budzimy aktywność NGO's

Fundacja Biuro Inicjatyw Społecznych (BIS) w ramach realizowanego projektu "Budzimy aktywność NGO's" finansowanego z Funduszy Inicjatyw Obywatelskich zaprasza osoby aktywnie działające w małopolskich organizacjach pozarządowych do udziału w Szkole Liderów NGO.

Do uczestnictwa w Szkole, zapraszamy w szczególności pracowników oraz osoby działające w organizacjach, które zostały zarejestrowane w okresie ostatnich 3 lat lub mających siedzibę na obszarach gmin wiejskich lub wiejsko - miejskich. Zajęcia będą odbywać się w Krakowie. Zgłoszenia są przyjmowane do 15 września 2008 .

Udział w zintegrowanym cyklu Szkoły Liderów NGO pozwoli uczestnikom na zwiększenie profesjonalizacji i wszechstronności ich działania, a tym samym przyczyni się do skuteczniejszego funkcjonowania organizacji.

Program szkoleń Szkoły Liderów NGO

I moduł – Organizacje pozarządowe w rozwoju lokalnym


Organizacje pozarządowe w systemie instytucjonalnym państwa
Współpraca organizacji pozarządowych z samorządem i dobre praktyki

II moduł – Zarządzanie organizacją pozarządową

Zarządzanie organizacją – budowa strategii rozwoju
Kształtowanie wizerunku organizacji pozarządowej w społeczności lokalnej
Rachunkowość organizacji pozarządowej i sprawozdanie z realizacji zadania publicznego
Źródła finansowania działalności organizacji w zakresie integracji społecznej i zawodowej
Zarządzanie cyklem życia projektu
W ramach Szkoły zostanie przeprowadzonych łącznie 10 dni szkoleń. Liczba dni zajęć w ramach poszczególnych tematów zostanie dostosowana do oczekiwań wyłonionej grupy uczestników. Zajęcia będą się odbywać co dwa tygodnie przez dwa dni (w ciągu tygodnia lub w piątek i sobotę) od października do grudnia 2008 r. Podczas trwania cyklu zajęć uczestnicy będą mieli możliwość korzystania z indywidualnych konsultacji związanych z tematyką szkoleń. Każdy z uczestników otrzyma materiały szkoleniowe i edukacyjne oraz zaświadczenie ukończenia Szkoły Liderów NGO.

Wszystkie formy oferowanego wsparcia mają charakter bezpłatny.

Termin przesyłania zgłoszeń do udziału w Szkole Liderów NGO upływa 15 września. Zgłoszenia (CV + formularz zgłoszeniowy) należy przesyłać wyłącznie drogą elektroniczną na adres e-mail:

Szczegółowe informacje na temat rekrutacji do Szkoły Liderów (formularz zgłoszeniowy, regulamin), znajdą Państwo na stronie Fundacji BIS - www.bis-krakow.pl