kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » „Budowlanka” po raz kolejny w czołówce Polski

„Budowlanka” po raz kolejny w czołówce Polski

Dodano: 20.12.2010 15:00 „Budowlanka” po raz kolejny w czołówce Polski
W poprzednim roku III i IV, teraz II miejsce w Polsce w Konkursie Wiedzy Instalacyjnej, który odbył się 14 grudnia 2010 roku w Bydgoszczy w ramach VI Ogólnopolskiego Forum Instalacyjnego.

Radosław Nabielec z Zespołu Szkół Nr 2 w Bochni uczeń klasy IV e Technikum Urządzeń Sanitarnych pobił swój ubiegłoroczny sukces i wywalczył II miejsce.

W tym roku prezentował pracę na temat: ”Wyeksponowanie nowoczesnych technologii oczyszczania mechaniczno-biologicznego dla ścieków bytowo-gospodarczych z tunelami rozsączającymi na przykładzie budynku jednorodzinnego w miejscowości Olchawa w powiecie bocheńskim”, a następnie odpowiadał na szereg pytań zadawanych przez jury. Aby dotrzeć do ścisłych finałów należało włożyć wiele pracy. Najpierw szukanie ciekawego tematu i innowacyjnego rozwiązania opartego na konkretnym przykładzie wraz z  możliwością zastosowania w polskich warunkach. Później stworzenie prezentacji wraz z przedstawieniem aspektów ekologicznych i ekonomicznych, a następnie solidne przygotowanie się z zakresu wiedzy instalacyjnej.  W końcu prezentacja przed komisją konkursową, składającą się z nauczycieli akademickich Uniwersytetu Techniczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy, przedstawicieli dużych firm instalacyjnych z całej Polski oraz organów zarządzających w tym mieście. Następnie to co najtrudniejsze, mianowicie ścisłe finały. Tu znalazło się już tylko 6 najlepszych uczniów z różnych stron Polski. Wszyscy  stanęli pod ostrzałem pytań… i na podium weszli najlepsi.

Należy jeszcze dodać, że dużym wyczynem w naszych polskich warunkach i ciężkiej zimowej aurze było dotarcie do Bydgoszczy (ponad 600 km.). We wszystkich tych trudnych sytuacjach, a także podczas pisania pracy i przygotowywania się do konkursu pomagał, udzielał swoich rad  i wspierał nauczyciel przedmiotów instalacyjnych z Zespołu Szkół Nr 2 w Bochni - mgr inż. Małgorzata Szulewska.