kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Brałeś? Nie jedź! - ogólnopolską kampanię wspiera również Starostwo

Brałeś? Nie jedź! - ogólnopolską kampanię wspiera również Starostwo

Dodano: 04.02.2010 00:00 Brałeś? Nie jedź! - ogólnopolską kampanię wspiera również Starostwo
Trwa ogólnopolska społeczna kampania Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii „Brałeś nie jedź”. W kampanię włączyło się również Starostwo Powiatowe w Bochni. Jej celem jest uświadomienie młodzieży, że prowadzenie samochodu pod wpływem narkotyków może skończyć się tragicznie, i to nie tylko dla kierowcy, ale także dla pasażerów i innych uczestników ruchu drogowego.

Z badań przeprowadzonych na potrzeby kampanii wynika bowiem, że dla młodych ludzi negatywny wpływ narkotyków na zdolność kierowania pojazdem nie jest tak oczywisty i jednoznaczny, jak w przypadku alkoholu.

W grupie szczególnie wysokiego ryzyka znajdują się młode osoby, często tzw. „świeżo upieczeni” kierowcy. Wspierając tą akcję, osobom, które odbierać będą u nas swoje prawo jazdy przekażemy również materiały promujące kampanię - mówi Wiesław Pajor dyrektor Wydziału Komunikacji Transportu Starostwa Powiatowego w Bochni.

Równie ważnym celem kampanii jest także uświadomienie młodym ludziom, że prowadzenie pojazdu po spożyciu narkotyków jest nielegalne i traktowane jako przestępstwo, za które grożą kary zgodnie z Kodeksem Karnym.

Kampanię wspomaga także serwis internetowy www.rozumwysiada.pl, gdzie można znaleźć więcej informacji na temat wpływu narkotyków na zdolność prowadzenia pojazdów.