kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » „Bocheńskie drzewko Bożonarodzeniowe w ozdoby i dobre uczynki bogate”-ULKA zaprasza

„Bocheńskie drzewko Bożonarodzeniowe w ozdoby i dobre uczynki bogate”-ULKA zaprasza

Dodano: 13.12.2010 15:00 „Bocheńskie drzewko Bożonarodzeniowe w ozdoby i dobre uczynki bogate”-ULKA zaprasza
Zapraszamy wszystkich chętnych, szczególnie dzieci i młodzież na integracyjne warsztaty artystyczne zawierające elementy historyczno-edukacyjne. Podczas zajęć uczestniczące w nich dzieci wraz z opiekunami pod kierunkiem instruktorów (w tym m.in. artysty plastyka, historyka, nauczycieli nauczania początkowego, muzyka, pedagogów specjalnych oraz wolontariuszy) wykonają ozdoby choinkowe kształtem, formą, kolorem, motywami graficznymi nawiązujące do Bochni.

W trakcie warsztatów dyr Muzeum – Jan Flasza opowie o tradycjach i symbolice związanych z Bochnią. Wzmocnienie artystycznego wydźwięku warsztatów stanowić będzie oprawa muzyczna, która zapewni miłą, świąteczną atmosferę. Uczestnicy będą śpiewać i muzykować przy współudziale nauczycielki muzyki i rytmiki p. Anetty Jasińskiej oraz sympatyków Stowarzyszenia dla Muzyki. Integracyjny charakter warsztatów podkreśli włączenie kilku utalentowanych muzycznie osób niepełnosprawnych w śpiew i akompaniament oraz ich aktywna praca nad ozdobami pod kierunkiem p. Pawła Wojcieszko.
Efekt piątkowych zajęć wszyscy mieszkańcy Bochni będą mogli podziwiać w niedzielę 19 grudnia 2010 r. podczas tradycyjnego miejskiego Opłatka. To właśnie wtedy na choince znajdującej się na Rynku w Bochni chętni będą mogli własnoręcznie zawiesić ozdoby z pomocą strażaków z Powiatowej Komendy Państwowej Straży Pożarnej. Strażacy z wykorzystaniem podnośnika umożliwią to przedsięwzięcie i jednocześnie opowiedzą o kwestiach dotyczących bezpieczeństwa i zagrożeń związanych z zimowo-świątecznym czasem. Podczas Opłatka na bocheńskim Rynku zainaugurowane zostanie przedsięwzięcie o nazwie Bocheński Bank Dobrych Uczynków, o szczegółach którego, tych starszych i tych nieco młodszych poinformujemy w trakcie spotkania. Słowa, które nasze stowarzyszenie przytacza często – Mierz wysoko! Masz Wsparcie – w przyszły weekend na kilka godzin nabiorą bardzo dosłownego znaczenia. Oprócz dzieci, które przyniosą ozdoby wykonane podczas warsztatów dwa dni wcześniej w Muzeum każdy, kto przyniesie na Rynek książkę, i przekaże ją do dyspozycji Stowarzyszenia ULKA może liczyć na bilet umożliwiający „podróż do nieba i z powrotem” w koszu strażackiego podnośnika. Tak zebrane książki zostaną wykorzystane, jako nagrody w konkursach dla dzieci i młodzieży a także, jako prezenty dla najmłodszych, w tym niepełnosprawnych oraz przewlekle chorych i przekazane im podczas wydarzeń realizowanych przez Stowarzyszenie ULKA.
Zainteresowanych warsztatami zapraszają organizatorzy: Urząd Miasta Bochnia, Muzeum im. Stanisława Fischera, Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych oraz Przewlekle Chorych ULKA, Stowarzyszenie Przyjaciół Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia im. Jerzego Żurawlewa w Bochni „Dla Muzyki”.
Początek przedsięwzięcia zatytułowanego Bocheńskie drzewko Bożonarodzeniowe w ozdoby i dobre uczynki bogate rozpocznie się w piątek 17-12-2010 w bocheńskim Muzeum o godz. 17:00, a jego finał nastąpi w niedzielę 19-12-2010 r. na bocheńskim Rynku, około godz. 10:30.