kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Bocheński szpital z lądowiskiem

Bocheński szpital z lądowiskiem

Dodano: 08.08.2011 14:00
Projekt budowy lądowiska przy bocheńskim szpitalu przeszedł z listy rezerwowej i uzyskał status podstawowy, co w praktyce oznacza, że zadanie to otrzyma dofinansowanie. Obecnie kompletowane są niezbędne dokumenty, które w dalszej części przejdą ocenę merytoryczną.

To kolejny sukces wpływający na rozwój naszej jednostki. Mam nadzieję, że lądowisko umożliwi szybszą, a co za tym idzie skuteczniejszą  pomoc osobom poszkodowanym w wypadkach oraz znajdującym się w stanie zagrożenia zdrowia i życia - mówi Jacek Pająk , starosta bocheński.

Projekt przewiduje nadbudowę  parteru obecnej kuchni o  jedną kondygnację do poziomu istniejącego piętra budynku oraz  budowę ponad dachem- płyty lądowiska dla helikopterów.

Funkcja istniejącej części obiektu nie ulegnie zmianie. Część nadbudowana nad parterem zawierać będzie m.in. pomieszczenia biurowe oraz elementy komunikacji dla potrzeb lądowiska. Projektowana cześć biurowa przewiduje także dostępność dla osób niepełnosprawnych - uzupełnia  Wojciech Szafrański, dyrektor bocheńskiej placówki.

Płyta lądowiska dla helikopterów przewidziana jest w wyłącznie dla potrzeb Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Przewidywana wartość inwestycji to  prawie 3 mln zł.

 

 

 

kkh