kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Bocheńscy ekonomiści na zagranicznych stażach zawodowych

Bocheńscy ekonomiści na zagranicznych stażach zawodowych

Dodano: 24.05.2017 09:00 Bocheńscy ekonomiści na zagranicznych stażach zawodowych
Grupa 46 uczniów technikum z Zespołu Szkół nr 3 w Bochni, realizuje swoje 2 tygodniowe zagraniczne staże zawodowe w Grecji. Uczniowie wyjechali na bezpłatne praktyki w ramach dwóch projektów: „Praktyczne umiejętności kluczem do zawodu księgowego” oraz „Działalność gospodarcza szansą na rozwój zawodowy absolwentów techników ekonomicznych”. Oba projekty w całości sfinansowane są z programu PO WER - sektor Kształcenie i Szkolenie Zawodowe.

Stażyści nabywają nowe kompetencje ekonomiczne  o oparciu o świetnie prosperujący rynek usług turystycznych. Na spotkaniach w greckich przedsiębiorstwach uczniowie zapoznają się z formami organizacyjno-prawnymi jednostek gospodarczych na terenie UE, formami opodatkowania przedsiębiorstw, a także zasadami zakładania działalności gospodarczej na terenie UE ze szczególnym uwzględnieniem prawnych regulacji obowiązujących w Grecji . Nie bez znaczenia jest również możliwość podniesienia kompetencji językowych:  uczniowie przed wyjazdem odbyli intensywny kurs językowy,  a podczas codziennych zajęć, posługują się również językiem angielskim , gdyż jest on oficjalnym językiem projektu.

Oprócz nauki, młodzież ma również czas na zapoznanie się z dziedzictwem kulturowym Grecji jak również na poznanie jej walorów turystycznych. W czasie wolnym uczniowie mogą wypocząć na usytuowanej tuż przy hotelu piaszczystej  plażach Riwiery Olimpijskiej i zanurzyć się w wyjątkowo ciepłym o tej porze Morzu Egejskim. Uczniowie zwiedzili już umiejscowione na szczytach skał  zespoły prawosławnych klasztorów (monastyrów), popularnie zwanymi Meteorami , które fanom Jamesa Bonda kojarzą się z jednym filmów „Tylko dla twoich oczu” , a także piękną i zasobną w plaże o „złotych piaskach” Skiathos, na którą wybrali się w towarzystwie delfinów, które tłumnie towarzyszyły ich statkowi w drodze na tą wyspę.

Zespół Szkół w tym roku szkolnym wysłał na zagraniczne staże zawodowe już 156 uczniów we wszystkich zawodach w jaki kształci szkoła. Kolejne projekty realizowane będą od września 2017. Już teraz grupa 30 uczniów bierze udział w przygotowaniu językowym do projektu o ciekawym tytule „Artysta w Kuchni” na którego realizację Szkoła otrzymała w ramach programu PO WER,  kwotę prawie 600 tyś. złotych. To projekt skierowany do branży turystyczno - hotelarsko – gastronomicznej,  także do uczniów, którzy rozpoczną naukę od września br. w klasach pierwszych, ponieważ kolejny wyjazd zaplanowany jest na maj 2018 roku.

 

sk