kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Biegu o Pierścień Św. Kingi - utrudnienia w ruchu

Biegu o Pierścień Św. Kingi - utrudnienia w ruchu

Dodano: 30.06.2017 10:00 Biegu o Pierścień Św. Kingi - utrudnienia w ruchu
1 lipca – w najbliższą sobotę - odbędzie się III Charytatywny Bieg o Pierścień Św. Kingi. W związku z przebiegiem trasy biegu, wystąpią czasowe utrudnienia.

O godzinie 16.00 z Parku Rodzinnego Uzbornia ruszy po raz trzeci Bieg na dystansie 10 km, a zaraz po nim łączone Biegi na 3 km – Bieg Rodzinny oraz  Nordic Walking.

Trasa Biegu już tradycyjnie będzie przebiegać najpiękniejszymi odcinkami Solnego Grodu. To wyjątkowa okazja przebiec ulicami miasta, które w tym dniu będzie zabezpieczać aż 80 umundurowanych wolontariuszy.

W tym dniu pojawią się utrudnienia w ruchu motoryzacyjnym po mieście i zostaną wyznaczone objazdy.

Utrudnienia będą od godziny 15.00 do godziny 17.30

Poszczególne odcinki ulic, po przebiegnięciu kolumny biegaczy będą wcześniej udostępniane.

Prosimy o stosowanie się do poleceń umundurowanych wolontariuszy z Ochotniczych Straży Pożarnych, którzy będą zabezpieczać skrzyżowania w czasie Biegów.

Park Rodzinny Uzbornia od godziny 11.00 będzie w części wyłączony z możliwości Parkowania i wjazdu ze względu na przygotowanie i zabezpieczenie tras Biegów.

 

Największe utrudnienia będą w dzielnicy Uzbornia oraz Śródmieście:

1.       Dzielnica Uzbornia:

Od godziny 15.00 do 17.00 będą wyłączone z ruchu kierunki wyjazdów w stronę Parku Rodzinnego Uzbornia – z ulic: Widok, Gen. Dąbrowskiego, Zalesie Dolne, Uzbornia.

2.       Dzielnica Kurów:

Od godziny 15.30 będę wyłączone z ruchu: część ulicy Kurów od skrzyżowania Witosa w kierunku mostu na obwodnicy, oraz ulice: Maissa i Korty w kierunku ulicy Kurów. W obu kierunkach będzie wyłączna z ruchu ulica Krzyżaki do godziny 16.30

3.       Dzielnica:Krzęczków – Łychów:

Od godziny 16.15 będzie zablokowany jeden pas ulicy Brzeźnickiej od skrzyżowania z ulicą Krzyżaki do skrzyżowania z ulicą Łychów. Całkowicie do godziny 17.15 będą zablokowane ulice: Łychów do skrzyżowania z ulicą Krzęczków, ulica Krzęczków, ulica Konfederatów Barskich.

4.       Dzielnica Śródmieście:

Od godziny 16.15 będzie zablokowana ulica Gazaris, Będzie kierowany ruch na skrzyżowaniu ulic Gazaris z Kościuszki oraz ulic Trudna z Solną. Będą utrudnienia z dojazdem do Placu Puławskiego dla autokarów oraz busów. Zamknięte zostaną dla ruchu ulice: Solna, północna część Rynku, Mickiewicza, Różana, Biała, Plac św. Kingi. Zamknięty wyjazd z ulicy Gołębiej. Zamknięta ulica Czackiego oraz Matejki. Na skrzyżowaniu ulic Matejki z Kazimierza Wielkiego oraz Kazimierza Wielkiego z Parkową będzie kierowany ruch. Ulica Parkowa zostanie zamknięta na całym odcinku.

 

Informujemy również, że zostały udostępnione trzy Parkingi dla uczestników Biegów, którzy będą chcieli dojechać do Parku Rodzinnego Uzbornia.

- Parking przy firmie BOLARUS S.A. na ulicy Wiśnickiej

- Część parkingu przy sklepie NEODOM na ulicy Wiśnickiej

- Parking Urzędu Miasta przy ulicy Kazimierza Wielkiego, pomiędzy ZUSem a MOSiRem

 

Fundacja AUXILIUM, która jest organizatorem charytatywnych Biegów przeprasza mieszkańców Bochni za czasowe utrudnienia.

Organizatorzy lliczą na czynne włącznie się Bochnian w akcję poprzez kibicowanie, a także umożliwienie ogródkowych „hydrantów” na trasie Biegu  w przypadku wystąpienia upałów.

 

sk