kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Bezpłatne porady prawne-najwięcej udzielono w Starostwie

Bezpłatne porady prawne-najwięcej udzielono w Starostwie

Dodano: 04.04.2016 17:00 Bezpłatne porady prawne-najwięcej udzielono w Starostwie
Darmowe porady prawne udzielane są w czterech miejscach zlokalizowanych na terenie powiatu, pięć dni w tygodniu po cztery godziny. W styczniu i lutym z usług skorzystało 177 osób. Udzielane porady dotyczyły przede wszystkim zakresu obowiązującego stanu prawnego w tym przysługujących uprawnień lub obowiązków. Najwięcej osób skorzystało z tej formy pomocy udzielanej w Starostwie Powiatowym w Bochni, a największą ilość porad udzielano z zakresu prawa spadkowego, cywilnego i rzeczowego.

 

Udzielane porady prawne są elementem wyjścia naprzeciw potrzebom mieszkańców, a prowadzona sprawozdawczość jednoznacznie pokazuje, że jest to bardzo pożądany element w końcu samorządy są coraz bliżej spraw ludzkich, społecznych.Wcześniej starostwo prowadziło punkt bezpłatnych porad  prawnych, których udzielał prawnik starostwa. Ta forma wsparcia opiera się w dużej mierze na pomocy w poruszaniu się po niejednokrotnie dość zawiłych przepisach prawnych, co zresztą potwierdzają statystyki –mówi Ludwik Węgrzyn, starosta bocheński.

Z usług adwokatów i radców prawnych mogą skorzystać  młodzi ludzie do 26 roku życia, osoby fizyczne, którym w okresie roku poprzedzającego zostało przyznane świadczenie z pomocy społecznej,  osoby, które ukończyły 65 lat, osoby posiadające ważną Kartę Dużej Rodziny, kombatanci, weterani czy zagrożeni lub poszkodowani katastrofą naturalną, klęską żywiołową lub awarią techniczną.

 

Więcej informacji na: www.poradyprawne.powiatbochenski.pl


kkh