kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Bezpłatne parkingi przy drodze powiatowej

Bezpłatne parkingi przy drodze powiatowej

Dodano: 29.07.2011 13:00 Bezpłatne parkingi przy drodze powiatowej
Dobra wiadomość dla mieszkańców Nowego Wiśnicza i okolic. Za postój na parkingach w rynku Nowego Wiśnicza zlokalizowanych przy drogach powiatowych, nie będą pobierane opłaty. Decyzją Zarządu Powiatu strefa parkowania przy drodze powiatowej została zwolniona od opłat parkingowych.

Po pozytywnym zaopiniowaniu wniosku radnego Wiesława Cholewy przez Komisję ds. opiniowania organizacji ruchu na drogach lub zmiany organizacji ruchu, organ zarządzający ruchem na drogach powiatowych zmienił jego organizację w rynku Nowego Wiśnicza, prowadząc do usunięcia oznaczenia „parking płatny”.

Wychodząc naprzeciw lokalnej społeczności oraz w związku z otrzymaną informacją od Burmistrza Nowego Wiśnicza o niewspółmiernej opłacalności do wymaganych nakładów pracy związanych z utrzymaniem parkingów jak również z obecnym problemem dużej ilości płatnych miejsc postojowych, Zarząd podjął decyzję o wprowadzeniu bezpłatnej strefy parkowania. Oczywiście nadmienić należy, że zniesienie opłat nie zwiększy liczby miejsc parkingowych, natomiast wpłynie na budżet kierowcy, który od dłuższego czasu obciążany jest dodatkowymi opłatami takimi jak opłata paliwowa czy przejazd przez autostrady - tłumaczy starosta bocheński Jacek Pająk.

Przypomnijmy, że dotąd strefa płatnego parkowania przy drodze powiatowej znajdowała się m.in. przy Komisariacie Policji, gdzie zostały obecnie wydzielone dwie koperty dla potrzeb służb policyjnych.