kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Bezpłatne konsultacje dla dzieci niewidomych i słabowidzących w Krakowie

Bezpłatne konsultacje dla dzieci niewidomych i słabowidzących w Krakowie

Dodano: 07.04.2010 09:00 Bezpłatne konsultacje dla  dzieci niewidomych i słabowidzących w Krakowie
10. kwietnia tj. w najbliższą sobotę w Ośrodku Szkolno Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie przy ul. Tynieckiej 6 dzieci i młodzież z wadą wzroku wraz z rodzicami będzie mogła skorzystać z bezpłatnych konsultacji udzielanych przez pracujących w Ośrodku specjalistów. To jedyna taka placówka w Małopolsce.

W ramach Ośrodka funkcjonują: wczesne wspomaganie, szkoła podstawowa, gimnazjum, technikum, zasadnicza szkoła zawodowa, szkoła przysposabiająca do pracy, szkoły policealne, szkoła muzyczna, internat. Wychowankowie ośrodka objęci są kompleksową opieką rewalidacyjną.

Wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się czegoś więcej o funkcjonowaniu i pracy tej placówki, ci którzy chcą lepiej poznać ofertę edukacyjną szkoły, którzy uważają, że ta wiedza może przydać się im osobiście lub komuś ze znajomych, czy bliskich będą mile widzianymi gośćmi w krakowskim ośrodku.

W ramach bezpłatnych konsultacji dla dziecka będzie można skorzystać z:

- oceny funkcjonalnego widzenia,
- prezentacji i doboru pomocy optycznych,
- oceny umiejętności poruszania się w przestrzeni,
- ocena rozwoju ruchowego (postawy).

Dni otwarte organizowane są po raz pierwszy w tym roku przez Stowarzyszenie na rzecz Osób Niepełnosprawnych oraz Przewlekle Chorych Ulka wraz ze  Specjalnym Ośrodkiem Szkolno Wychowawczym dla Dzieci
Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie. 

Zapraszamy na stronę internetowa Ośrodka: www.blind.krakow.pl ,
zobacz także plakat informacyjny: http://ulka.org.pl/admin/Plakat_SOSW_2010.pdf