kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Bezpieczny Senior w Łapanowie

Bezpieczny Senior w Łapanowie

Dodano: 04.12.2014 11:00 Bezpieczny Senior w Łapanowie
W trosce o poprawę bezpieczeństwa osób starszych od kilku lat małopolska Policja prowadzi działania informacyjno-edukacyjne adresowane do tej grupy społecznej. Działania te odbywają się w szczególności w ramach współpracy z Uniwersytetami Trzeciego Wieku oraz Klubami Seniora funkcjonującymi we wszystkich powiatach Małopolski.

W dniu 3 grudnia br., w Domu Kultury w Łapanowie policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bochni i Komisariatu policji w Nowym Wiśniczu spotkali się z seniorami lokalnej społeczności w ramach policyjnych działań profilaktyczno – edukacyjnych pod nazwą „Bezpieczny Senior”.Celem tych działań jest przede wszystkim budowanie poczucia współodpowiedzialności za bezpieczeństwo osobiste, lokalne i  społeczne a także uczenie właściwych postaw i zachowań zmierzających do wyeliminowania lub ograniczenia zagrożeń najczęściej dotykających tą grupę społeczną Małopolan.Wśród tych zagrożeń wymienić można m.in.:

  • oszustwa metodami „na wnuczka”, „na pracownika opieki społecznej”, „na funkcjonariusza”, „na sprzedawcę” i inne,
  • przestępstwa związane z bezpieczeństwem tzw. „wirtualnego pieniądza”, posługiwanie się kartą debetową, bankowość elektroniczna, oszustwa internetowe,
  • szeroko rozumiane bezpieczeństwo w obszarze ruchu drogowego, ze szczególnym uwzględnieniem ograniczenia liczby wypadków śmiertelnych z udziałem pieszych powyżej 60 roku życia.

Wszystkim uczestnikom spotkania rozdano elementy odblaskowe które w ramach akcji „Bezpieczny Senior” zakupiła  Małopolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

kh