kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » „Bezpieczne zimowisko - otwarte strażnice”

„Bezpieczne zimowisko - otwarte strażnice”

Dodano: 19.01.2011 08:00 „Bezpieczne zimowisko - otwarte strażnice”
W niedługim czasie rozpocznie się okres zimowego wypoczynku dla dzieci i młodzieży z terenu powiatu bocheńskiego . Ferie to okres, kiedy często dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń z udziałem dzieci i młodzieży. Wzorem lat ubiegłych, z myślą o dzieciach i młodzieży spędzających ferie w sposób zorganizowany, jak również spędzających ten okres w domu, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Bochni organizuje akcję „Bezpieczne zimowisko - otwarte strażnice” jak również "Bezpieczna ślizgawka".

 

W ramach pierwszej  akcji zorganizowane grupy dzieci i młodzieży pod opieką dorosłych będą mogły - po wcześniejszym ustaleniu terminu - zwiedzić komendę, uczestniczyć w pokazie sprzętu pożarniczego, nabyć wiedzę o zasadach bezpiecznego zachowania się w róznych sytuacjach niosących zagrożenie oraz zapoznać się z działalnością straży pożarnej.

W ramach akcji "Bezpieczna ślizgawka strażacy wykonająć tafle lodową na uprzednio przygotowanym terenie. W tym celu należy we własnym zakresie przygotować teren oraz zapewnić wodę (z sieci wodociągowej po uprzednim ustaleniu z zarządcą sieci, jak również z cieków wodnych i naturalnych zbiorników wody).


W celu ustalenia terminu należy zwracać się do wyznaczonych osób tj.:

- mł.bryg. mgr inż. Maciej Wolak, tel. 611 60 97 w.38.

- st. kpt. mgr Grzegorz Cieśla , tel. 611 60 97 w.38

Godziny zwiedzania: 10-14.

Serdecznie zapraszamy.