kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Bezpieczna droga do szkoły- akcja prewencyjna

Bezpieczna droga do szkoły- akcja prewencyjna

Dodano: 05.09.2011 12:00 Bezpieczna droga do szkoły- akcja prewencyjna
W dniach 01 – 09 września prowadzone są działania policji pod nazwą „Bezpieczna droga do szkoły” . Celem tych działań jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom podążającym do szkoły po drogach po okresie wakacyjnej beztroski oraz nauka bezpiecznego poruszania się. W ramach akcji nadzorem Policji i Straży Miejskiej w Bochni objęte zostały szkoły zlokalizowane przy ruchliwych drogach. Działania ukierunkowane są głównie na bezpieczeństwo dzieci z najmłodszych klas, a szczególnie dzieci idących po raz pierwszy do szkoły.

 

W rejonach szkół policjanci pełnią dyżury udzielając pomocy dzieciom w przekraczaniu jezdni na wyznaczonych tzw. szkolnych przejściach dla pieszych oraz praktycznie nauczając prawidłowego zachowania się na drodze. Ponadto w celu zapewnienia bezpieczeństwa w rejonach szkół zdecydowanie reagują na wykroczenia popełniane przez kierujących, szczególnie takie jak nadmierna prędkość, kierowanie po użyciu alkoholu, wyprzedzanie w rejonach przejść dla pieszych i w okolicach placówek szkół, przewożenie dzieci pojazdami niesprawnymi technicznie oraz w sposób zagrażający ich bezpieczeństwu, a także na inne wykroczenia stwarzające zagrożenie w ruchu drogowym.

We wrześniu i październiku skontrolowane zostaną autobusy, którymi przewożone są dzieci i młodzież szkolna. Przez cały okres roku szkolnego policjanci prowadzić będą stałą, systematyczną pracę z dziećmi i młodzieżą szkolną ukierunkowaną głównie na profilaktykę i edukację uczniów najmłodszych klas.

Komenda Powiatowa Policji w Bochni realizuje programy profilaktyczne pn. „Bezpieczny Przedszkolak –II edycja” oraz „… EURO 2012”. Podczas spotkań w szkołach w których uczniowie dojeżdżają na lekcje rowerami policjanci rozdawać będą odblaskowe komplety naklejek.

Realizacja programów jest możliwa dzięki współpracy i środkom pochodzącym z UG w Drwini, Lipnicy Murowanej, Rzezawy, a w głównej mierze Starostwa Powiatowego w Bochni.