kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Bene Meritus - wręczono wyróżnienia

Bene Meritus - wręczono wyróżnienia

Dodano: 04.07.2011 20:00 Bene Meritus - wręczono wyróżnienia
Ks. Stanisław Jachym oraz Zarząd Ochotniczych Straż Pożarnych odebrali w dniu wczorajszym honorowe wyróżnienie Bene Meritus dla powiatu bocheńskiego. Starosta Bocheńskie Jacek Pająk oraz Przewodniczący Rady Powiatu w Bochni wręczyli wyróżnienia laureatom podczas przypadającego w tym roku Święta Powiatu Bocheńskiego i Gminy Łapanów na Rynku w Łapanowie.

Jak czytamy we wniosku o przyznanie nagrody Ksiądz Stanisław aktywnie uczestniczy w życiu społeczno – kulturalnym regionu bocheńskiego. Jest inicjatorem wielu przedsięwzięć wychowawczych, sportowych, kulturalnych oraz inwestycyjnych.

Z jego inicjatywy powstała Świetlica Profilaktyczno – Wychowawcza, w której dzieci nie tylko mogą spędzić wolny czas ale również pogłębić swoją wiedzę poprzez bezpłatne korepetycje. Od 2010 roku parafia realizuje unijny projekt poprzez który uczniowie szkoły podstawowej w Sobolowie uczestniczą w kółkach zainteresowań, wyjeżdżają na wycieczki. Ksiądz Proboszcz przyczynił się również do powstania Orkiestry Dętej skupiającej 90 młodych muzyków, oraz utworzenia szkoły muzycznej I stopnia. Aktywnie działa również na rzecz sportu organizując szereg imprez sportowych, prowadzi żeńską drużynę  młodzieżową grającą w II lidze, jest także inicjatorem budowy hali sportowej przy szkole podstawowej w Sobolowie.
Od wielu lat dostrzegając jego pracę otrzymuje liczne nagrody m.in. „Człowieka Roku” w plebiscycie Gazety Krakowskiej oraz Honorowego Obywatela Gminy Łapanów.


O tym jak bardzo potrzebna jest działalność ochotniczych straży pożarnych przekonaliśmy się podczas zeszłorocznej powodzi – motywują zgłaszający wniosek o przyznanie nagrody dla OSP z terenu Powiatu Bocheńskiego.
Przez kilka, a nawet kilkanaście dni Ci ludzie nieśli pomoc i otaczali wsparciem i opieką ludzi, których dotknął żywioł. Podczas powodzi jednostki OSP wykazały się ciężką pracą i wielkim zaangażowaniem. Dzięki nim udało się uratować nie tylko wiele domostw ale przede wszystkim życie ludzkie.
Zgłaszający podkreślają, iż strażacy ochotnicy czynili to nie bacząc na zagrożenie swojego bezpieczeństwa. Podejmowanym przez nich działaniom towarzyszyło wielkie poświęcenie i zaangażowanie. W tych trudnych chwilach bardzo liczy się czas, niezmierne ważne jest, aby ta pomoc docierała szybko, żeby ludzie czuli się bezpieczni. Specyfika i szczególny charakter zawodu strażaka wynika przede wszystkim z bardzo ważnej misji społecznej  . Strażak powinien cechować się chęcią niesienia pomocy innym, często z narażeniem własnego zdrowia i życia, a tacy właśnie są strażacy ochotnicy.

 

 

sw