kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Będzie remont mostu w Królówce

Będzie remont mostu w Królówce

Dodano: 02.08.2016 08:30 Będzie remont mostu w Królówce
Prawie 760 tys. zł dofinansowania otrzymał Zarząd Powiatu w Bochni z Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa na realizację zadania pn.”Rozbiórka istniejącego mostu p JNI 30004955 i budowa nowego obiektu inżynierskiego wraz z przebudową dojazdów do mostu w ciągu drogi powiatowej nr 2082K Olchawa-Leszczyna w m. Królówka. W najbliższych dniach ogłoszony zostanie przetarg na realizację zadania.

Pierwotnie otrzymane dofinansowanie dotyczyło budowy mostu w Rajbrocie, jednak inwestycja ta ( Rajbrot przyp. red) otrzymała również dofinansowanie z MSWiA w ramach programu usuwania skutków klęsk żywiołowych. Zarząd Powiatu w Bochni wystąpił do Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa o możliwość przesunięcia otrzymanych środków na inne zadanie- budowę mostu w Królówce.Otrzymaliśmy pozytywną odpowiedź, nasza propozycja została zaakceptowana, tym samym już niebawem zaczniemy budowę mostu w Królówce - mówi Józef Mroczek, Wicestarosta.


Istniejący most w Królówce jest w złym stanie technicznym, posiada uszkodzenia spowodowane długim czasem eksploatacji obiektu, a także zastosowaniem materiałów o jakości i trwałości odbiegających od dzisiejszych wymagań. Prace na obiekcie powinny rozpocząć  się w trzecim  kwartale br., a całkowity koszt remontu wyniesie ok. 1,5 mln zł.

kkh