kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Będzie nowy dom pomocy społecznej

Będzie nowy dom pomocy społecznej

Dodano: 05.10.2011 16:00 Będzie nowy dom pomocy społecznej
Prawie 2, 5 mln złotych otrzymał Powiat Bocheński z M R P O na budowę domu pomocy społecznej. Nowy dostosowany do europejskich standardów obiekt pomieści 90 pensjonariuszy. Pomimo wielu obecnie realizowanych inwestycji i zobowiązań finansowych Zarząd Powiatu podjął decyzję o realizacji projektu.

 

Budowa nowego dps-u pozwoli na  podniesienie warunków, standardów i  jakości życia osób, które niejednokrotnie nie  są w stanie samodzielnie wykonywać codziennych obowiązków -  mówi Barbara Hałas, dyrektor Domu Pomocy Społecznej.

W nowym domu podopieczni będą mieszkać w jedno- i dwuosobowych pokojach wyposażonych w łazienki. Osoby ciężko chore będą miały do dyspozycji tzw. łóżko -wanny. W budynku przewidziano również miejsce na świetlicę, kaplicę, oraz pomieszczenia do terapii i rehabilitacji. Dodatkowo w budynku funkcjonować będzie  również pralnia, pomieszczenia socjalne i sanitarne dla personelu oraz palarnia wyposażona w mechaniczną wentylację. Obiekt w całości zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zwiększenie dostępu do infrastruktury społecznej na terenie powiatu jest jednym z priorytetów  samorządu powiatowego. Podjęcie decyzji o budowie nowego domu pomocy jest  działaniem realizującym założenia zawarte w rezolucji dotyczacej budowy Centrum Solidarności Społecznej im. Jana Pawła II. Kolejnym etapem planowanym na przyszły rok będzie wykonanie  potrzebnych  projektów i dokumentacj
i- zaznacza starosta bocheński Jacek Pająk.

Realizowany projekt przewiduje także zagospodarowanie terenu, wykonanie alejek , altany  oraz drogi  dojazdowej wewnętrznej wraz  z chodnikami. Całkowita wartość inwestycji wynosi 5 718 888,17 zł,  wysokość dofinansowania wynosi  2 256 398,75 zł.