kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » „BAWIĄC SIĘ POMAGASZ” – IX EDYCJA IMPREZY CHARYTATYWNEJ

„BAWIĄC SIĘ POMAGASZ” – IX EDYCJA IMPREZY CHARYTATYWNEJ

Dodano: 24.10.2012 08:00 „BAWIĄC SIĘ POMAGASZ” – IX EDYCJA IMPREZY CHARYTATYWNEJ
W ubiegły piątek uczniowie Zespołu Szkół Nr 3 w Bochni uczestniczyli w IX edycji akcji charytatywnej „Bawiąc się pomagasz”. Celem imprezy było pozyskanie środków na dożywianie najbardziej potrzebujących uczniów szkoły.

Koncert był jednym z wielu działań podjętych przez wolontariuszy Szkolnego Kola PCK  w ramach realizacji Małopolskiego Projektu przygotowującego uczniów do niesienia pomocy potrzebującym „Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia”.

Szkolny projekt pod nazwą „Bo w życiu małe gesty , One najbardziej liczą się” realizowany jest przez wolontariuszy Szkolnego Koła PCK od stycznia do października  2012 roku. W ramach tego projektu podejmowane są różnorakie działania z zakresu wolontariatu w szkole  i w środowisku lokalnym, na rzecz m.in DPS, Domu Dziecka, PCK, PKPS, Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, Hospicjum im. E. Bojanowskiego, Szpitala Powiatowego i Punktu Krwiodawstwa, Caritas. W czasie koncertu  rozdawane były  oświadczenia  woli w ramach popularyzacji idei transplantacji.

Impreza mogła się odbyć dzięki artystom, którzy zgodzili się wystąpić bezinteresownie. A wystąpili : Zespół tańca orientalnego AMAR pod opieką Pani Agnieszki Gicali  z MDK w Bochni, Joanna Laszkowska, Zespoły BE RIGHT BACK oraz PITAHAYA z Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Wiśniczu pod opieką Marcina Grandysa, Kabaret ZGRED i ZIOMKI pod opieką Piotra Musiała z Domu Kultury w Trzcianie i Łapanowie.

Młodzi, ambitni i zdolni artyści  zafundowali szkolnej widowni już po raz dziewiąty niepowtarzalną zabawę, która co roku przyciąga coraz większą publikę.

Rozprowadzono ponad 450 biletów –cegiełek dzięki czemu udało się zebrać kwotę 2 425 zł.

Organizatorzy  imprezy charytatywnej składają podziękowania wszystkim występującym artystom oraz tym wszystkim, dzięki którym  mogła się ona odbyć.